Noteikti Meža nozares Gada balvas «Zelta čiekurs 2021» laureāti

Meža dienu komiteja ir noteikusi Meža nozares Gada balvas «Zelta čiekurs 2021» laureātus.

Meža nozares galvenās – Gada balvas ieguvēji saņēmuši lielo «Zelta čiekuru», savukārt pārējie laureāti apbalvoti ar mazo «Zelta čiekuriņu». Balvu svinīga pasniegšana plānota pavasarī, Meža dienu laikā, par tās norises laiku vēl sniegsim konkrētāku informāciju.

Pateicība par paveikto

«Zelta čiekurs» ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balva dibināta, lai apzinātu Latvijas labākos meža darbiniekus un pateiktos viņiem par paveikto, kā arī iepazīstinātu sabiedrību ar Latvijas labākajiem mežsaimniekiem. Balva tiek pasniegta astoņpadsmito reizi, un ik gadu – četrās nominācijās: «Par mūža ieguldījumu», «Par inovatīvu uzņēmējdarbību», «Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā» un «Par ilgtspējīgu saimniekošanu». Konkursa pastāvēšanas laikā meža nozares Gada balva ir pasniegta turpat 200 Latvijas mežsaimniekiem, nozares pētniekiem, uzņēmējiem, biedrībām un uzņēmumiem. 

«Mežsaimniecība veido ļoti nozīmīgu mūsu valsts ekonomikas daļu. Tomēr pats galvenais – mežsaimniecība nodrošina mūsu «zaļā zelta» saglabāšanu visplašākajā tā nozīmē. Tas ir atbildīgi apsaimniekojams mežs, kas klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas. Tās ir darbavietas reģionos un veselīgas bezmaksas atpūtas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem,» saka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. «Darbs mežsaimniecībā nav vienkāršs. Tomēr, neskatoties uz īstermiņa un ilgtermiņa izaicinājumiem,  mūsu mežsaimnieki paaudžu paaudzēs spējuši strādāt inovatīvi un darīt godu Latvijai. Esmu gandarīts par Latvijas mežsaimnieku prasmi un mīlestību pret savu darbu, kas dod nozīmīgu ieguvumu visiem Latvijas iedzīvotājiem.»

Nominācijā «Par mūža ieguldījumu»

Par nozīmīgu ieguldījumu nozares attīstībā mūža garumā balvu «Zelta čiekurs» 2021. gadā saņem:

• Latvijas Valsts mežzinātnes institūta (LVMI) «Silava» pētniece Ilze Veinberga,

• Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes ilggadēja darbiniece Rūta Kazāka,

• SIA «Rīgas Meži» Gaujas mežniecības mežsargs Jānis Sejāns.

Nominācijā «Par inovatīvu uzņēmējdarbību»

ar balvu «Zelta čiekurs» apbalvots uzņēmums AS «Graanul Invest».

Nominācijā «Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā»

balvu «Zelta čiekurs» ieguvis SIA «Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts» vadītājs Andrejs Domkins.

Nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu»

Laureāti izvērtēti Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotā konkursā «Sakoptākais mežs». Ar balvu «Zelta čiekurs» apbalvoti meža īpašuma «Druvnieki» saimnieki Rūdolfs un Silvija Paegles.

«Zelta čiekuriņš»

nominācijā «Par inovatīvu uzņēmējdarbību»

Apbalvoti:

• ģimenes uzņēmums SIA «Jūrmalas Mežaparki»,

• mīksto mēbeļu ražotājs SIA «Sencis».

Nominācijā «Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā»

Balva «Zelta čiekuriņš» piešķirta LLU Meža fakultātes dekānam Linardam Sisenim.

Nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu»

Balvu «Zelta čiekuriņš» saņēmuši:

• meža īpašnieku savienība SIA «PK Mežs»,

• meža īpašnieks ar zvejnieka pagātni Rišards Petraškevičs.

Meža nozare ir ļoti nozīmīga Latvijas valsts tautsaimniecībai, mūsu valsts ir ceturtā mežainākā Eiropā. Apmēram puse Latvijas meža pieder valstij, pārējā meža lielākā daļa pieder privātās zemes īpašniekiem, kuru kopējais skaits ir aptuveni 113 tūkstoši. Meža nozarē strādā 44 tūkstoši nodarbināto, un vēl 30 tūkstoši cilvēku nodarbināti saistītajās nozarēs. Nozares īpatsvars iekšzemes kopproduktā (IKP) pēdējos gados ir virs 5 procentiem. Mežsaimniecības ekonomiskais pamatojums Latvijā ir koksnes ieguve, kas nodrošina ekonomisko stabilitāti ar darba vietām un nodokļu iemaksām, dod nozīmīgu pienesumu valsts IKP, eksportam un atjaunojamo resursu ieguvei.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *