Noslēgusies «Silvatech» akcelerācijas programma

Ar desmit komandu prezentācijām 30. martā noslēdzās AS «Latvijas valsts meži» (LVM) un starptautiskā akceleratora «Startup Wise Guys» (SWG) organizētā «SilvaTech» akcelerācijas programma.

Deviņus mēnešus komandas no visas pasaules strādāja, lai radītu risinājumus meža nozarei aktuāliem izaicinājumiem.

Četros posmos

«SilvaTech» programma aizritēja četros posmos. Sākumā tika apzinātas LVM darbinieku idejas un definēti deviņi meža nozares izaicinājumi: karjeru monitorings, ravēšanas robotizācija, virtuāla žoga risinājumi, jaunaudžu apsekošanas programmatūra, stādu koordinātas, GPS instrumentiem, interneta zonas stiprināšana, mežaudzes augstuma noteikšana, kūdras biezuma noteikšana.

Vēlāk notika hakatons. Tajā piedalījās 130 dalībnieki no visas pasaules, kuri interesējas par inovācijām meža nozarē. Pēc hakatona noslēguma, 19 komandas turpināja darbu pie tālākas idejas attīstības pirms–akcelerācijas posmā. Programma noslēdzās ar Izaugsmes akceleratoru, kurā darbu turpināja 10 komandas un septiņas nule prezentēja savas programmas laikā izstrādātās idejas.

Strādā komandās

Piemēram, LVM darbinieku komanda «Interneta zonas pastiprinātājs» izstrādāja mobilu risinājumu interneta zonas pārklājuma nodrošināšanai. Mežā bieži novērojami tīkla darbības traucējumi un interneta pārklājuma trūkums, kas apgrūtina mežizstrādes meistaru un mežizstrādes pakalpojumu sniedzēju darbu. Risinājums ļautu pilnvērtīgi izmantot tiešsaistes lietotnes operatīvai datu apmaiņai.

Otra LVM darbinieku komanda – «3D geology» – izveidoja trīsdimensiālu programmatūras prototipu ģeoloģiskās informācijas uzturēšanai, karjeru digitālai plānošanai un ieguves darbu organizēšanai, lai aizstātu plānus un rasējumus uz papīra lapām.

Savukārt ārējā komanda «Humico» radīja granulas augsnes uzlabošanai, lai degradētās un skābās augsnes bagātinātu ar organiskajām vielām. Granulu sastāvā ir kūdras humusvielu izvilkumi tīra šķīduma veidā ar paaugstinātu kālija saturu. Paralēli tika iegūtas granulas ar dolomītmiltu, ogles un kūdras saturu.

Pārējās komandas piedāvāja dažādus risinājumus, izmantojot attālās un mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

«Šobrīd esam vieni no pirmajiem, kas īstenojuši arī paši savu – meža nozares – akcelerācijas programmu. Akcelerācija ir labs risinājums, kad nobriedušas idejas ātri jānoved līdz īstenošanai vai investīciju piesaistei. Esam gandarīti, ka bez iekšējām idejām trīs «SilvaTech» projektus turpināsim attīstīt uzņēmuma izpētes programmu ietvaros, un trīs virzieniem ir potenciāls startēt inovāciju iepirkumos,» akcelerācijas programmas rezultātus komentē LVM inovāciju vadītāja Zita Barānova.

2 Komentāri par Noslēgusies «Silvatech» akcelerācijas programma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *