Noslēgusies biznesa izstāde «Pavasaris 2022» Rāmavā

Tā norisinājās maijā ar devīzi «Saimniekošana pārmaiņu laikos». Pēc kārtas 30. starptautisko biznesa izstādi Rāmavā 12. maijā atklāja Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.

Sadarbība un zināšanas

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts atzīmēja, ka šogad izstādi raksturo divi vārdi – sadarbība un zināšanas. Un to simboliski apliecina Zemkopības ministrijas vienotais iestāžu kopstends, kur pirmo reizi izstādes apmeklētājiem ir iespēja saņemt konsultācijas vienkopus par Zemkopības ministrijas (ZM) un 10 tās pārziņā esošo iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem un īstenotajiem atbalsta pasākumiem nozares konkurētspējas stiprināšanai. (ZM, Lauku atbalsta dienests, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts zinātniskais institūts «BIOR», Valsts augu aizsardzības dienests, Lauksaimniecības datu centrs, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), LLU Malnavas koledža, kā arī LLU Bulduru Dārzkopības vidusskola.) Tāpat ZM kopstendā interesentiem iespēja iepazīties ar augstākās izglītības, profesionālās, arodizglītības, kā arī tālākizglītības un neformālās izglītības mācību programmām lauksaimniecības nozarē Latvijā.

«Spējai efektīvi sadarboties šajos ģeopolitiskajos apstākļos var būt izšķiroša nozīme, jo nozares izaicinājumus var mēģināt pārvarēt arī katrs atsevišķi, tomēr esmu pārliecināts, ka, darot to kopā, rezultāts būs ātrāks un kvalitatīvāks,» atzīmē Jānis Eglīts.

Tikšanās pēc divu gadu pārtraukuma

«Bija patiess prieks tikties RĀMAVĀ atkal klātienē pavasarī, pēc divu gadu pārtraukuma! No sirds prieks par izstādes dalībnieku un apmeklētāju pozitīvām atsauksmēm. Prieks, ka sarunas bija produktīvas un ar pievienoto vērtību izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem,» sacīja SIA A.M.L. Biznesa centrs RĀMAVA Izstāžu daļas vadītāja Laura Lūse. Viņa arī norādīja, ka trīs dienās kopā izstādi apmeklēja nepilni 8 tūkstoši saimnieku un uzņēmēju (neskaitot izstādes dalībniekus). Apmeklētāju struktūra sadalījumā pa reģioniem bija līdzīga kā iepriekš (Rīga ap 8%, Latgale 11%, Zemgale 29%, Vidzeme 27%, Kurzeme 25%).

Saimnieku un uzņēmēju interese bija:

• Tehnikas parka atjaunošana, papildināšana (55%),

• Efektivitātes un ražīguma palielināšana (47%),

• Tehnoloģiju izmantojuma palielināšana (40%).

Arī šajā izstādē tika realizētas vairākas papildus aktivitātes, lai sniegtu papildus vērtību izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem. Visas trīs dienas norisinājās Lauksaimniecības forums 2022 – prezentāciju un diskusiju cikls, kas šajā izstādē bija plašāks nekā iepriekš. Video pieejami izstādes mājas lapā https://www.ramava.lv/   izstades/seminari-un-diskusijas/

Vineta Kalve

Foto: SIA A.M.L.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *