Noslēdzies meža ugunsnedrošais periods

Valsts meža dienests ar 6. septembri atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā Latvijas teritorijā. Ir iestājies lietaināks un vēsāks laiks, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās.

Šogad VMD atklāja un dzēsa 434 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža zemes platību 503 hektāri, t.sk. jaunaudzes 115 hektāri. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2021. gadā meža ugunsgrēku skaits ir mazāks, bet izdegusī platība ir lielāka. Īpaši kritiska situācija mežā bija jūlijā – 9. jūlijā Pierīgā, Garkalnē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks SIA «Rīgas meži» apsaimniekotajos mežos, apdraudot Garkalnes ciematu, rezultātā izdega 22 ha meža zemes. 26. jūlijā Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā pie Lēdurgas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā «Lielais un Pemmes purvs», kopā izdega 180 ha.

12 meža ugunsgrēku izcelšanās cēlonis 2021. gadā bija zibens spēriens.

VMD atgādina

Neskatoties uz meža ugunsnedrošā laika posma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 m.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *