Noslēdzies konkurss uz VMD ģenerāldirektora amatu

Noslēdzies atklātais konkurss uz Valsts meža dienesta ģenerāldirektora amatu, kurā atlases komisija četrus pieteikušos pretendentus vērtēja trīs mēnešus trīs kārtās.

Tika vērtēti iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām, motivācija ieņemt šo amatu, redzējums par VMD darbības prioritātēm un attīstību, vadības kompetence: stratēģiskais redzējums, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšana, pārmaiņu vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana.

Par jauno VMD vadītāju no 1. augusta izvēlēts Arvīds Ozols

Ieņemot amatu, nākamais VMD ģenerāldirektors saņems mēnešalgu 4564 euro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem un iespēju ar savām zināšanām un prasmēm veicināt meža un meža nozares ilgtspēju Latvijā.

Arvīds Ozols dzimis 1959.gada 8.novembrī. Viņa līdzšinējā darbavieta ir Zemkopības ministrija, kurā A. Ozols jau no 1993. gada ieņēmis dažādus amatus. Viņš bijis valsts sekretāra vietnieks meža jautājumos, mežu valsts ministrs un no 1997. gada – Meža departamenta direktors. Līdztekus šim amatam no pagājušā gada augusta A. Ozols ir arī VMD ģenerāldirektora amata pienākumu izpildītājs.

Paralēli tiešajiem darba pienākumiem nākamais VMD ģenerāldirektors iesaistījies arī starptautisku organizāciju darbā. 2015. gadā Arvīds Ozols bijis Eiropas Savienības Padomes Mežsaimniecības, ģenētisko resursu un vides jautājumu darba grupas vadītājs, bet pirms tam vairākus gadus bijis Apvienoto Nāciju Organizācijas Meža foruma sesiju biroju priekšsēdētāja vietnieks; vēlāk arī biroja priekšsēdētājs. Nākamais VMD vadītājs Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē ieguvis mežsaimniecības inženiera izglītību un brīvi pārvalda angļu valodu.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *