Noslēdzies grandiozākais meža izziņas pasākums Baltijā – «Latvijas Meža dienas»

Lielākajā meža izziņas pasākumā «Latvijas Meža dienas» Tērvetē skolēni, jaunieši un ģimenes iepazina meža nozari Baltijā.

Maija izskaņā – 27. un 28. maijā – divu dienu pasākumu Kurbada pasaulē apmeklēja 14,5 tūkstoši lielu un mazu interesentu.

80 meža pieturas 1,6 km maršrutā

«Latvijas Meža dienas 2022», norisinoties trešo reizi, pulcināja rekordlielu apmeklētāju skaitu – lai gan visvairāk pasākumā bija ieradušās ģimenes no tuvākās apkārtnes – Dobeles un Jelgavas, daudz bija apmeklētāju no Rīgas. Liels prieks par atbraukušajiem meža draugiem no Valkas un Lietuvas pilsētām. Vairāk nekā 80 meža pieturās ikvienam bija lieliska iespēja līdzdarboties un atklāt dažādus mežinieku noslēpumus, izveidot katram savu koka meistarstiķi vai vienkārši priecāties par stabilu un sakārtotu tautsaimniecības nozari – mežsaimniecību.

«Noteikti brauksim vēl» – tās bija Meža dienās visbiežāk minētās atsauksmes. Tas ir apliecinājums tam, ka mežs katram Latvijas iedzīvotājam ir milzīga vērtība un ikvienam ir svarīgi saprast, kā šo Latvijas bagātību gudri apsaimniekot,» atskatoties uz aizvadītajām «Latvijas Meža dienām» teic LVM dabas parka Tērvetē informācijas centra vadītāja Lilita Kauste.

«Latvijas Meža dienas» 1,6 km garā maršrutā vienkopus pulcēja aptuveni 100 dažādas ar mežsaimniecību, kokapstrādi un vidi saistītas organizācijas, kas svētku laikā rūpējās par apmeklētāju izglītošanu un labsajūtu. Interesentiem bija iespēja aktīvi piedalīties meža izziņas darbnīcās, iepazīt lielās meža mašīnas, darboties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs, satikt Cūkmenu, rūķus un zinošus nozares ekspertus, kā arī baudīt plašu izklaides programmu uz skatuves.

Pasākuma pirmā diena, 27. maijs, tika veltīta skolēniem un jauniešiem: jaunas zināšanas guva vairāk nekā 1200 skolēnu no visiem Latvijas reģioniem. Dienas laikā notika arī finālsacensības «LVM Meža olimpiāde 2022», par kuras uzvarētājiem kļuva Jelgavas Pārlielupes vidusskola, balvā iegūstot apmaksātu autobusu mācību ekskursijai.

Sestdiena, 28. maijs Kurbada zemē tika aizvadīts ģimeņu zīmē. Jaunākie parka apmeklētāji novērtēs Ričija Rū uzstāšanos, tikšanos ar Cūkmenu un iespēju piedalīties dažādās aktivitātēs, kā piemēram, šaut ar loku, rāpties kokos, iegulties čiekuru vannā un atrast savu dārgumu smilšu kaudzē. Savukārt vecākiem sarūpēts grupas «Skyforger» un «Līvi» koncerts.

Svētkus organizēja AS «Latvijas valsts meži» sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, Latvijas Meža īpašnieku biedrību, Latvijas Kokrūpniecības federāciju un biedrībām «Zaļās mājas» un «Zaļā josta».  2018. gadā  Latvijas Meža dienas LVM dabas parkā Tērvetē notika pirmo reizi, un tajās piedalījās kopumā ap 12 000 cilvēku.

Tiekas Baltijas valstu kokzāģētāji

«Latvijas Meža dienās» Tērvetē Ogres tehnikums organizēja starptautiskās kokgāzēju sacensības, pulcinot kopā Baltijas valstu kokzāģētājus. Profesionālajās sacensībās piedalījās 28 dalībnieki dāmu, junioru un profesionāļu kategorijās. Apmeklētājiem tika dota iespēja redzēt mastu gāšanu. Tā ir pietuvināta īstu koku gāšanai ne tikai mežā, bet arī pilsētvidē. Masts ir tas pats koks tikai bez vainaga jeb zariem. Apmeklētāji iepazina arī tādas tehniskās disciplīnas kā ķēdes maiņa, kombinētā un precīzā garumošana, atzarošana. Kokgāzēju sacensību norise sacensību laukumā skatītājiem stāsta par  darbu ar ķēdes motorzāģi un aicina aizdomāties par drošību un drošu zāģa lietošanu.

Apkopojot rezultātus un sacensību tiesnešu vērtējumus tika noteikti labākie kokgāzēji. Dāmu grupā par labāko tika atzīta Karīna Riive (Igaunija, Luua Mežsaimniecības skola), otrajā vietā ierindojās  Evelīna Afanasjeva (Latvija, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte), trešajā vietā – Agate Spalva (Latvija, Ogres tehnikums).

Junioru grupā savas ambīcijas piepildīja un pirmo vietu izcīnīja Peter Mitt (Igaunija, Luua Mežsaimniecības skola), otrajā vietā – Jānis Kristers Ločs (Latvija, Ogres tehnikums) trešajā vietā – Helvijs Šulga (Latvija, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte).

Profesionāļu grupā Gatis Brencis (Latvija, Meža sports) pierādīja savas prasmes un pilnveidoto  meistarību daudzu gadu garumā, pārstāvot  Latviju pasaules arēnā, stabili izcīnot pirmo vietu, aiz sevis atstājot Romas Baļčiunas (Lietuva) un Helvi Kort (Igaunija).

«Latvijas Meža dienas 2022» ietvaros tika dibināta jauna tradīcija. No koka tika izgrebts ceļojošais kauss, kuru spēcīgākā kokgāzēju komanda, sākot no nākošā gada saņems meža dienu pasākumā organizēto starptautisko kokgāzēju sacensību laikā.

Latvijas Meža dienas ir kļuvušas par neatņemamu nozares darba virzienu, sniedzot ieskatu meža darbu ikdienā un daudzveidībā, izglītojot sabiedrību. Izprotoša un gudra sabiedrība palīdz nozarei saglabāt nacionālās vērtības mežā un vairot ekonomisko pienesumu valstij.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *