Noslēdzies grandiozākais meža izziņas pasākums Baltijā – «Latvijas meža dienas»

Baltijā lielāko meža izziņas pasākumu «Latvijas Meža dienas» Tērvetē 26. un 27. maijā apmeklējuši 14,7 tūkstoši lieli un mazi interesenti no visas Latvijas.

Izprotot meža nozīmi klimata pārmaiņu mazināšanā, interese par meža nozari un «Latvijas Meža dienām» ar katru gadu pieaug – paplašinās gan pasākuma dalībnieku, gan apmeklētāju skaits.

Zināšanas un svētki – vienuviet

«Latvijas Meža dienas» 1,6 km garajā maršrutā vienkopus pulcēja vairāk nekā 100 dažādas ar mežsaimniecību, kokapstrādi un vidi saistītas organizācijas, kas svētku laikā rūpējās par apmeklētāju izglītošanu un labsajūtu. 100 meža pieturās ikvienam bija lieliska iespēja atklāt meža lomu cīņā ar klimata pārmaiņām un izprast katra mežsaimniecības procesa ietekmi uz to.  Interesentiem bija iespēja aktīvi piedalīties meža izziņas darbnīcās, iepazīt meža mašīnas, darboties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs, satikt Cūkmenu, rūķus un zinošus nozares ekspertus, kā arī baudīt plašu izklaides programmu. Lai gan visvairāk pasākumā bija ieradušās ģimenes no tuvākās apkārtnes – Dobeles, Bauskas un Jelgavas – daudz bija apmeklētāju arī no Rīgas.

26. maijā  uz skatuves tika sveikti AS «Latvijas valsts meži» uzlīmju konkursa «Vai mežs izglābs pasauli» uzvarētāji, mācību pētījumu konkursa «Mežotājs» un LVM Meža olimpiādes laureāti, kā arī pasniegtas LVM Bioekonomikas skolas specbalvas un apbalvoti LVM Meža olimpiādes uzvarētāji, notika arī «Zaļā josta» konkursa «Tīrai Latvijai» laureātu apbalvošana kopā ar grupu «Citi Zēni» un basketbola klubu VEF Rīga. 27. maijā uz skatuves notika briežu piebaurošana un uzstājās grupas «Knīpas un knauķi» un «Bermudu Divstūris»!

Meža jaunumi 100 meža pieturās

Izziņas pieturās bija aplūkojami dažādi no koka radīti priekšmeti. Vienā no pieturām varēja «iegrimt» kvarca smilšu vannā, rakties dziļā smilšu kaudzē, bet vēl citā – pagatavot savas «vēja dzirnaviņas». Daudzi jaunieši izmantoja iespēju iekāpt dažāda veida meža mašīnās. Kādā no meža izziņas stacijām varēja likt lielu puzli, citā bija jāšauj mērķī, bet vēl kādā bija iespēja iejusties mini kravas automašīnas šofera lomā. Lielu interesi apmeklētāju vidū radīja no vēsturiskās Vijciema čiekurkaltes atvestais miniatūrais čiekuru žāvēšanas cilindrs, parādot, kā ar sentēvu metodēm tiek iegūtas sēklas nākotnes meža stādiem.

Tā ik gadus ir brīnišķīga iespēja ikkatram, bez maksas vienu dienu nonākt meža nozares sirdī, sajust atmosfēru, piedalīties, apmeklēt un uzrunāt katru no dalībniekiem, gūt jaunas atziņas, zināšanas, iespaidus, iedvesmu un idejas un uzzināt par nozarē sasniegto un jaunākajām tendencēm, sajust atkalredzēšanās prieku ar iepriekš iepazītajiem draugiem un kolēģiem, ko ik gadu sniedz pasākuma organizatori: AS «Latvijas valsts meži» sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, «Zaļā josta» un vairāk nekā 100 meža nozares organizācijām. 2018. gadā  pirmo Latvijas Meža dienu pasākumu LVM dabas parkā Tērvetē apmeklēja ap 12 000 cilvēku.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *