Mūžībā devies Zemgales virsmežniecības virsmežzinis Jānis Grava

15. februārī mūžībā devies Zemgales virsmežniecības virsmežzinis Jānis Grava. Lielu daļu sava darba mūža viņš veltīja dienestam.

Jānis Grava dzimis 1965. gada 12. jūlijā, pēc Elejas vidusskolas absolvēšanas studēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē, iegūstot mežsaimniecības inženiera kvalifikāciju.

Ar mežsaimniecību Jāņa darba gaitas bija saistītas kopš 1988. gada, kad kā inženieris sāka strādāt Latvijas mežierīcības institūtā. Vēlāk bijis Jelgavas mežrūpniecības saimniecības (MRS) Vilces mežistrādes iecirkņa nemehanizēto darbu strādnieks, Vilces mežistrādes iecirkņa priekšnieka vietnieks, pildījis mežsarga amata pienākumus Jelgavas virsmežniecības Vilces mežniecībā, bijis Valsts medību saimniecības medību meistars un medību vadītājs. 2002. gadā Jāni iecēla par Valsts meža dienesta (VMD) Jelgavas virsmežniecības virsmežzini, bet kopš 2006. gada viņš bija Zemgales virsmežniecības virsmežzinis.

Mežs Jānim bija «asinīs», būt draugos ar to viņam iemācījis tēvs mežsargs Andris Grava. Tieši tāpēc, ne mirkli nešauboties, pēc vidusskolas absolvēšanas, Jānis zināja, ka cilvēkam, kura sirds pieder mežam, zināšanas jāapgūst Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē.

Jānis Grava bija cilvēks ar neizsīkstošu enerģiju, kuras pietika gan prasmīgi vadīt teritorijas ziņā lielāko VMD virsmežniecību, gan organizēt interesantus un saturīgus Meža dienu pasākumus skolēniem un sabiedrībai, rīkot medību trofeju izstādes, meklēt un atrast sadarbības iespējas ar kaimiņvalstu kolēģiem, tādā veidā gūstot jaunu pieredzi gan mežsaimniecības, gan medību jomās.

Labsirdīgs, iecietīgs,  sirsnīgs – gatavs dalīties ar tiem, kam tas vairāk nepieciešams, bet savu bērnu un ģimenes labā gatavs ziedot visu, tāds bija Jānis.

Valsts meža dienests izsaka līdzjūtību Jāņa Gravas tuviniekiem un draugiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *