Modernās tehnoloģijas meža ugunsapsardzībā

Šogad Valsts meža dienests ir saņēmis papildinājumu meža ugunsapsardzībā – bezpilota lidaparātus (dronus), kuri ļaus operatīvāk veikt meža ugunsapsardzību.

Apsekojot lielu meža ugunsgrēku, mežzinim ir jāpavada samērā ilgs laiks, bet tagad bezpilota lidaparāts var veikt šo darbu dažu minūšu laikā! Bezpilota lidaparāti ir aprīkoti ar termokamerām, ar kuru palīdzību ir iespējams ieraudzīt dažādus siltuma avotus – gan degšanu ar atklātu liesmu, gan kūpēšanu, gan arī identificēt tādus siltuma avotus, kas atrodas zem meža zemsedzes. Veicot meža ugunsgrēku apsekojumu ar bezpilota lidaparātu, ir iespējams operatīvāk organizēt un plānot meža ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistītos cilvēku un materiāltehniskos resursus.

Kopumā Valsts meža dienests ir iegādājies trīs bezpilota lidaparātus, kuri tiks piešķirti Rīgas reģionālās, Dienvidlatgales un Ziemeļkurzemes virsmežniecībām. Darbam ar bezpilota lidaparātiem ir apmācīti astoņi Valsts meža dienesta darbinieki.

Bezpilota lidaparātus var izmantot ne tikai ugunsapsardzībā, bet arī citu objektu apskatei, piemēram, lai apskatītu masveida kaitēkļu nodarītos bojājumus, un novērtētu dabas stihiju – vējlauzes vai snieglauzes.

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *