Mežzinis dzenas pakaļ un aiztur likumpārkāpējus

Rūpīgi un atbildīgi mežziņi mežā nepaiet garām arī tādām lietām, kā meža piesārņošana ar rūpnieciskiem atkritumiem.

Gadījums, kas notika 26. maijā Dienvidlatgales virsmežniecības Līksnas apgaitā liecina, ka mežzinis jūtas atbildīgs par visu, kas viņa salīdzinoši liela jā apgaitā notiek. Satraukumu rada tas, ka Ziemeļvidzemes virsmežniecībā uzsākts pilotprojekts bezapgaitu sistēmas ieviešanai. Tādā gadījumā nebūs, kas rūpējas, lai savlaicīgi atklātu patvaļīgo cirti, piefiksētu nokaltušās vai vēja izgāztās mežaudzes, palīdzētu medniekiem atklāt malu mednieku nelikumīgu cilpu izlikšanu un arī daudzus citus iespējamos likumpārkāpumus pret dabu un vidi.

Mežā mēģina izgāzt 5750 litrus ķīmisku vielu

Pārbaudot saņemto informāciju, Daugavpils novada Līksnas pagastā visas dienas laikā dažādās vietās AS «Latvijas valsts meži» un VAS «Latvijas dzelzceļš» piederošajās teritorijās tika konstatētas kopumā 30 mucas ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām, kuru kopējais apjoms ~ 5750 litri, kā arī no mucām vidē noplūdis piesārņojums. Vizuāli novērtējot, mucās atradās naftas produktu saturoši atkritumi (atstrādāta eļļa), kā arī nezināmas izcelsmes oranžas krāsas viela. Daļa no mucām bija slēgtas.

Operatīvi sadarbojoties Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālajai vides pārvaldei (VVD), Valsts policijai (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) un Valsts meža dienestam, kā arī teritoriju īpašniekiem, notikuma vietā tika veikti neatliekamie pasākumi. Vidē konstatētās mucas un no tām noplūdušais piesārņojums tika savākts un nogādātas atkritumu apsaimniekotājam, pagaidu uzglabāšanai.

Veicot neatliekamos pasākumus, Līksnas pagastā Valsts policija aizturēja iespējamo pārkāpēju, kura automašīnā atradās vēl 18 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu un kas veica nelikumīgu atkritumu pārvadāšanu, nesaņemot atbilstošu atļauju atkritumu pārvadāšanai. VP uzsāks kriminālprocesu lietas apstākļu noskaidrošanai.

Mežzinis rīkojas atbildīgi un drosmīgi

26. maijā Līksnas apgaitas mežzinis Kirils Sidorovs, veicot darba pienākumus savā apgaitā, 29 izmestās mucas uzgāja mežā. Veicot vietas novērošanu, viņš ievēroja, ka izmesto mucu kaudzei tuvojas busiņš. Tomēr arī  busiņā esošie divi jaunie vīrieši bija acīgi un steidzīgi muka prom. Mežzinis, sekojot busiņam ar savu dienesta auto, bēdzējus panāca un lika apstāties. Pārbaudot  busiņa salonu, atklājās, ka tur atrodas tādas pašas mucas. Mežzinis nekavējoši izsauca policijas pārstāvjus un iespējamos vainīgos nodeva likumsargu rokās.

Katrs mežzinis cenšas strādāt tā, lai virsmežniecības un arī Valsts meža dienesta iekšējās kontroles pārbaudēs būtu mazāk aizrādījumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *