Mežu apsaimniekošanā izmanto dronus

Meža apsaimniekošana vairs nav iedomājama bez jaunāko tehnoloģiju izmantošanas, un arī AS «Latvijas valsts meži» (LVM) darbībā arvien plašāk tiek izmantoti bezpilota gaisa kuģi jeb droni.

Lielai daļai LVM darbinieku tas kļuvis par neatsveramu darba instrumentu, kas ļauj īsā laikā pievarēt garas distances, nokļūt neaizsniedzamās vietās un operatīvi iegūt darbam nozīmīgu informāciju. Šobrīd LVM rīcībā ir 75 droni, un 121 darbinieks apliecinājis savas zināšanas un prasmes Civilās aviācijas aģentūrā, kļūdams par tālvadības pilotu.

«Drons, protams, ir tikai viens no instrumentiem; augstummērs un Biterliha lineāls mežā būs vajadzīgi vēl ilgi, tāpat kā būs vajadzīgs cilvēka prāts, tomēr tikai iztēle ierobežo drona izmantošanas lauku. Šobrīd LVM ikdienā droni tiek izmantoti, veicot lielo ligzdu monitoringu, apsekojot meža meliorācijas sistēmas, ievācot meža inventarizācijas datus, plānojot mežsaimniecības darbus un vēl citviet. Droniem ir svarīga loma ārkārtas situācijās – kad ātri jāreaģē uguns un vētru postījumu gadījumos. Ugunsgrēku novērošanai tiek izmantoti droni, kas aprīkoti ar termokamerām,» skaidro LVM attīstības projektu vadītājs Armands Berķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *