Mežsaimniecībā strādājošiem vajadzēs darbinieka apliecības

Plānots, ka turpmāk darba devējam būs pienākums izsniegt darbinieku apliecības mežsaimniecībā, mežistrādē strādājošiem darbiniekiem, ja viņiem darbs būs jāveic mežā, tādējādi mazinot nelegālās nodarbinātības iespējas šajās nozarēs, informē Labklājības ministrija (LM). Tas pats attieksies arī uz būvniecības nozari, ja darbs notiks būvobjektā.

Plānots, ka darbinieka apliecību darba devējs izsniegs darbiniekam pirms darbu uzsākšanas. Atrodoties darbavietā, darbiniekam būs pienākums glabāt darbinieka apliecību pieejamā vietā un nepieciešamības gadījumā tā būs jāuzrāda kontrolējošo valsts institūciju pārstāvjiem. Vienlaikus darbiniekam būs pienākums informēt darba devēju, ja darbinieka apliecība būs nozaudēta, kļuvusi lietošanai nederīga, prettiesiski atņemta vai būs mainījušies personas dati vai izskats.

Šobrīd nepieciešamību pēc darbinieku apliecības nosaka Apsardzes darbības likums, Ministru kabineta noteikumi Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā, Ministru kabineta noteikumi Darba aizsardzības prasības, veicot būvdarbus.

«Noteikumi par komercdarbības veidiem, kuros nepieciešamas darbinieka apliecības» vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Avots: Labklājības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *