Mežam veltīta izstāde Dagdas novadā

kepova-3_cv

Vides izglītības un kultūras centrā «Ķepa» ir izveidota meža tēmai veltīta ekspozīcija. Centra «Ķepas» ekspozīcijā aplūkojamas meža floras un faunas bagātības – dažādas koku sugas, sēnes, aizsargājamie augi, kā arī medību trofejas, zvēru un putnu izbāzeņi, viss kopā ļauj justies kā īstā meža biezoknī.

Jauniešus gaida Ķepovas pagasta Neikšānos

«Pēdējos gados Ķepovas pagasts ir jauki sakopts. Ķepovā var ne tikai gūt jaunus iespaidus aplūkojot mežam veltīto ekspozīciju, bet arī labi atpūsties, iepazīt Latgales virtuves un kultūrvēsturiskās tradīcijas, kā arī atrast vietu teltīm, šašliku cepšanai,» saka «Ķepas» vadītāja Inga Sergejeva.

«Ķepas» apmeklētāji ir jaunā paaudze. Īpaši mācību gada nogalē, kad iespējams darboties arī svaigā gaisā, Vides izglītības un kultūras centrs ir kļuvis par ļoti iecienītu skolēnu ekskursiju mērķi, taču ir ciemojušies arī viesi no Maskavas. Akcijas «Nakts muzejā» laikā 7. martā. sabiedrības uzmanību tika pievērsta muzejam, izmantojot netradicionālas formas komunikācijai ar apmeklētāju – meteņspēles, Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Irēna Broliša prezentāciju par dabas ainavu ierīkošanu, folkloras šovu ar kopas «Olūteņi» uzstāšanos un garšīgu pankūku baudīšanu.

«Ķepas» piedāvājums arvien paplašinās. 2013. gads bija pirmais īstais darba gads. Šodien «Ķepas» ekspozīcijā aplūkojama pārsteigumiem bagātā meža pasaule. Ikviens te var pārbaudīt Sēņu grāmatā savas zināšanas par sēņošanu, izpētīt aizsargājamos augus. Centrs piedāvā arī ekskursiju gida pavadībā, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, skolēniem, jauniešiem un citiem dabas draugiem, telpas semināriem un konferencēm, pieejama arī garšīgu ēdienu «Meža veltes» degustācija.

Ja nolemsiet doties uz «Ķepa», kas atrodas pierobežas zonā, neaizmirstiet līdzi paņemt pasi!

Āris Upenieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *