Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam «Sakoptākais mežs 2021»

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) aicina saimniekus pieteikties konkursam «Sakoptākais mežs».

Konkurss noritēs jau piekto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 5. Jūlijam, lai dalītos savā pieredzē un palepotos ar meža īpašumos paveikto.

Konkursa mērķis ir dot iespēju meža īpašniekiem dalīties pieredzē, iegūt ieteikumus no ekspertiem par īpašumā paveikto, kā arī parādīt sava darba augļus plašākai sabiedrībai. LMĪB valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks uzsver, ka meža īpašnieku vidū netrūkst cilvēku, kam rūp daba un kam meža apsaimniekošana ir gan sirdslieta, gan dzīvesveids. Tāpēc ir svarīgi šiem cilvēkiem izteikt atzinību par viņu paveikto darbu.

«Meža īpašnieki ir atbildīgi sava meža apsaimniekotāji. Viņiem ir svarīga daba un tās vērtību saglabāšana. Tajā pašā laikā saimnieki spēj mežus apsaimniekot ilgtspējīgi, ieliekot darbā gan prātu, gan sirdi. Tāpēc mums ir jālepojas ar šiem saimniekiem un jārāda viņu paveiktais plašākai sabiedrībai,» stāsta A. Muižnieks.

Pagājušā gada uzvarētājs Gatis Lācis Limbažu novadā savā meža īpašumā saimnieko jau vairāk nekā 20 gadus. Viņš uzskata, ka savam mežam ir lielāka vērtība nekā zeltam un gan sabiedrībai, gan meža īpašniekiem jānovērtē mūsu meži. Viņam dalīšanās pieredzē un meža īpašnieku satikšana dod motivāciju jauniem darbiem. Tāpēc viņš aicina arī citus saimniekus piedalīties semināros, konkursos un citos pasākumos, lai apmainītos ar atziņām, kas iegūtas laika gaitā.

Konkursā pieteiktie īpašumi tiks vērtēti pēc vairākiem kritērijiem – pēc meža īpašnieku ieguldījuma produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, kopšanas metodēm, meža infrastruktūras, zinātniski pamatotu metožu izmantošanas ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā, ainavas elementu plānošanas, kā arī saskarsmes ar kaimiņiem un pašvaldību. Konkursa norises gaitā tiks veicināta arī sabiedrības izpratne par to, ko nozīmē ilgtspējīga meža apsaimniekošana un kādēļ tā ir nepieciešama Latvijas mežos.

Konkursa balvu fonds sastāv no praktiski pielietojama motorinstrumenta jaunaudžu kopšanai un divām dāvanu kartēm meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla iegādei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai «Zelta čiekurs» nominācijā «Par ilgtspējīgu saimniekošanu».

Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Konkursa nolikums: mezaipasnieki.lv

Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *