Meža dienas Priekuļos

DSC_7067_cv

13.maijā Priekuļu slēpošanas – biatlona trasē notika Meža dienu 2016 pasākums – «Nāc līdzi, ejam mežā!» Pasākumu organizēja Priekuļu novada pašvaldība, SIA «Metsa Forest Latvia» un Meža Attīstības Fonds.

Piedzīvojums 15 pieturās

Par to, lai visas dienas garumā pasākuma apmeklētāji varētu apciemot 15 meža pieturas un ar meža nozares pārstāvju palīdzību iepazīt ikdienā maz sastopamas lietas, rūpējās Priekuļu novada pašvaldības mežzinis Ainārs Amantovs kopā ar SIA «Metsa Forest Latvia» mežsaimniecības konsultanti Daci Iraids. Meža pieturas pārstāvēja un vadīja DAP, VMD, LVMI «Silava», Cēsu Profesionālā vidusskola, Priekuļu tehnikums, Kokkopji –  arboristu biedrība, LLKC MKPC AS «Pakalnieši», Lienītes komanda, Biedrība «Meža projekti», MĪB «Meža konsultants», SIA «Skogsallsskapet», ZS 27.KB, MĪB «Dižsils», Cēsu olimpiskais centrs, SIA «Foran Baltic», Limbažu 209. jaunsardzes vienība, SIA «Meždaris», SIA «Baltijas meži.»

Pieturu nosaukumi nedaudz sniedz priekšstatu par to, kas katrā bija darāms: «Strādājam mežā», «Mežs no debesīm», «Arboristi», «Orientējies mežā», «No koka – papīrs», «Trāpīgais šāvējs», «Tavs sapņu mežs» u.c.. Bez pieturām apmeklētāji varēja arī vērot mežizstrādes tehnikas paraugdemonstrējumus, kā arī iepazīties ar medību suņu šķirnēm.»

Apmeklētājiem, apmeklējot katru pieturu, vajadzēja sakrāt visu 15 pieturvietu zīmogus, lai saņemtu pārsteiguma piemiņas balvu no organizatoriem.

Meža dienas 2016 Priekuļos apmeklēja 70 skolu skolēni ar skolotājiem un bērnu dārzu audzēkņi no visas Latvijas, kopumā pasākumu apmeklēja 1150 apmeklētāji.

Meža dienas Priekuļos tiek rīkotas katru otro gadu, un šogad notika jau trešo reizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *