Meža dienās kopj un stāda kokus

Neskatoties uz to, ka digitalizācija pārņem mūsu dzīvi, tikai sinerģijā ar meža dabisko vidi mēs varam gūt dzīvei nepieciešamo harmoniju.

Tādēļ šogad daudzviet Latvijā tika stādīti koki, pievienojoties Pasaules Meža dienas 2023  tēmai «Veselīgi meži veseliem cilvēkiem».

Iespēja izmēģināt meža darbus

Jau agrā pavasarī, AS «Latvijas valsts meži» (LVM) aicināja interesentus pieteikties LVM Atvērto Meža dienu pasākumiem. Tā ikkatram dota iespēja piedalīties meža sakopšanas, atpūtas vietu labiekārtošanas un citās talkās, kā arī iepazīt meža apsaimniekošanu pieredzējušu meža ekspertu vadībā.

«LVM Atvērto meža dienu laikā ikvienam meža draugam ir iespēja pavadīt dienu svaigā gaisā un kopā ar pieredzējušiem meža ekspertiem iepazīties ar meža apsaimniekošanu un gūt izpratni par mežu kā Latvijas lielāko atjaunojamo resursu, kas palīdz mazināt klimata pārmaiņas. Mežā darbu ir daudz, katrs var izvēlēties sev piemērotāko, piemēram, vākt zarus, izzināt meža apsaimniekošanu vai stādīt jauno mežu. Kad paši iesaistāmies un ieguldām savu darbu vides sakopšanā, tad arī izturamies pret to atbildīgāk un saaudzējam arī mežā izveidoto infrastruktūru, kas bez maksas pieejama ikvienam atpūtniekiem visa gada garumā,» saka LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.

Tieslietu ministre iestāda ceriņus

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere 21.aprīlī darba vizītē Iļģuciema sieviešu cietumā Lielās talkas ieskaņās kopā ar Ieslodzījumu pārvaldes priekšnieku pulkvežleitnantu Dmitriju Kaļinu, Iļģuciema sieviešu cietuma priekšnieci pulkvedi Innu Zlatkovsku  un ieslodzītajām, piedalījās apzaļumošanas darbos. Ministre uzdāvināja raibi ziedošu atraitnīšu dobes gan pagalmam, gan arī Mātes un bērnu nodaļas rotaļu laukumam, iestādīja ceriņu stādus, kā arī iesēja apstādījumos pļavas ziedu sēklas.

Ministrei bija iespēja iepazīties ar resocializācijas programmas «Mirjama» izveidotāju kapelāni Rudīti Losāni, kā arī programmas dalībniecēm un viņu dzīves apstākļiem. Iļģuciema cietumā darbojas arī programmas «Esmu apzināts», «DAR», «Stresa mazināšanas programma» un «Pārmaiņām Jā!».

Saeimas deputāti un darbinieki sakopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

28.aprīlī Jāņa Čakstes dzimtas mājās «Auči», norisinājās pavasara talka «Dāvana Latvijai». Pavasara talkā parlamenta talcinieki veidoja īpašu taku un apkopa iepriekšējo gadu talkās stādīto augļu koku un ogulāju stādījumus.

Lielajā Talkā norisinās 1139 talkas

Šogad kopumā tika pieteiktas 1139 talkas vietas. No tām 941 ir publiskās atkritumu savākšanas talkas un 445 ir labiekārtošanas talkas. Tāpat šogad pieteiktas arī aptuveni 180 SOLO talkas, kas sevī ietver DUO un ģimenes talkas.

Latvijas valsts meži Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre aicina: «Visā Latvijā arī pēc Lielās Talkas turpinās Meža dienas un jebkurš var iesaistīties meža sakopšanā vai atpūtas vietu labiekārtošanā, ko visu aicinām arī nosvinēt ar lieliem vides svētkiem 26. un 27. maijā, Tērvetē. Šo divu dienu garumā satiksies apmēram 100 meža nozares organizācijas un mūsu sadarbības partneri, lai svinētu Meža dienu noslēguma svētkus. Aicinu sakopt dabu un maija beigās kārtīgi nosvinēt šo tīrības mēnesi.»

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *