Meža dienās – jauna māja arī pūcei

_D8E3796_cv

Meža dienu ietvaros Kurzemē rīkotajā izglītojošā pasākumā «Meža ABC» dalību ņēma arī SIA «Bergvik Skog». Bērniem patiesu interesi radīja jaunās mājas gatavošana pūcei no SIA «Bergvik Skog» uz mežu atvestajām sagatavēm.

Lai pūce justos ērti

«Lieliem un maziem pasākuma dalībniekiem bijām sagatavojuši materiālus pūces mājas darināšanai, lai tajā pūce patiešām justos ērti un apmestos uz dzīvi. Nereti šāda izmēra putnu mājās iemitinās arī pīles vai gaigalas. Katram, kas pagatavoja būrīti, bija iespēja to paņemt sev līdzi. Taču, iespējams, ka visiem pasākuma apmeklētājiem nebija iespēja tos novietot mežā. Pirmajā dienā mūsu rīcībā palika 6 pūču mājas. Pēc pasākuma visas pūču mājas, kuras tika uzticētas mums, nogādāsim Kurzemes mežos, parūpēsimies, lai tās tiktu novietotas pūcēm labi pieejamās vietās,» apsola uzņēmuma SIA «Bergvik Skog» pārstāvis Kārlis Blūms.

Bergvik Skog ir viens no lielākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Eiropā ar ilgtermiņa attīstības vīziju Latvijā, īstenojot efektīvu meža apsaimniekošanas stratēģiju, kuras pamatā ir pārdomāta mežsaimniecības attīstības plānošana, gan meža atjaunošanā, gan vides un dabas saglabāšanā un aizsardzībā. Ceturtā daļa no SIA «Bergvik Skog» apsaimniekojamām meža zemēm atrodas Kurzemē. Kuldīgā atrodas arī uzņēmuma Rietumu reģiona pārstāvniecība, kuru vada SIA «Bergvik Skog» direktors mežsaimniecības jautājumos, nekustamo īpašumu speciālists Kārlis Blūms. Viņš pastāstīja, ka lēmums par piedalīšanos pasākumā pieņemts nedomājot, jo tas norisinājās Kurzemē, kur SIA «Bergvik Skog» ir laba sadarbība gan ar AS «Latvijas valsts meži» mežu apsaimniekošanas speciālistiem, gan ar pašvaldībām. Esam vienmēr atsaucīgi, ja mūsu apsaimniekotajos īpašumos tiek veidoti tūrisma objekti, izvietoti tūrisma norāžu stendi. Uzņēmumam ir nozīmīga komunikācija ar sabiedrību, tādēļ dalība šādā pasākumā mums deva jaunas iespējas – darboties un sadarboties ar skolu jauniešiem un citiem interesentiem, sniedzot viņiem savas zināšanas par procesiem mežā. Šeit – «Meža ABC» vienkārši vēlējāmies būt kopā ar visiem meža nozares ļaudīm, kuri strādāja pie pasākuma tapšanas  – kopā ar centīgajiem dalībniekiem un atsaucīgajiem apmeklētājiem.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *