Meža dienām – 90

Zemkopības ministrija (ZM) aicina sabiedrību iesaistīties ikgadējās meža sakopšanas un stādīšanas aktivitātēs, tādējādi atzīmējot Meža dienu 90. gadadienu.
Šogad Meža dienu moto skan: «Iepazīsties – mežs!».
Jau deviņdesmit gadus katru pavasari Latviju pārņem Meža dienas, kad tiek talkots, stādīti koki, labiekārtotas un radītas jaunas atpūtas vietas mežā, pie skolām, sabiedriskajām ēkām, namu pagalmos, kā arī apgūtas jaunas prasmes un zināšanas.
Zemkopības ministrija īpaši aicina sabiedrību piedalīties Meža dienu pasākumos, kas norisināsies 18. aprīlī Jelgavā un no 10. līdz 12. maijam pasākumā «Meža ABC» Kuldīgas novadā, kā arī 25. un 26. maijā LVM dabas parkā Tērvetē, kur notiks arī konkursa «Mūsu mazais pārgājiens 2018» laureātu apbalvošana.
Latvijā cilvēki, mežs un no meža iegūtas lietas ir līdzās gadu simteņiem. Arī šodien mežs ir vislielākā Latvijas bagātība. Mežs dāvā iespēju atpūsties, stabilizē valsts ekonomisko attīstību un enerģētisko neatkarību, uztur dzīves vides kvalitāti un dabas daudzveidību.
Visa Latvijas sabiedrība aicināta Meža dienās turpināt aizsākto tradīciju padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, pilnveidojot atpūtas vietas, kā arī radīt jaunas aktīva dzīvesveida veicinošas mazās arhitektūras formas, radoši un pārdomāti izmantojot koku kā būvmateriālu. Aicinām katru Latvijas iedzīvotāju pievērst lielāku uzmanību koksnes plašākai izmantošanai ēku būvniecībā un interjerā, kā arī savas sētas labiekārtošanā.
Meža dienu ideju realizēšanu atbalsta arī Meža attīstības fonds, konkursā par Meža dienu norisi savas idejas, kā padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem parkos, pilnveidojot atpūtas vietas – radoši un pārdomāti izmantojot koku kā būvmateriālu – iesniegušas jau vairāk nekā 70 pašvaldības.
Pirmās Meža dienas notika 1928. gada 12. maijā, kad tika ierīkots topošās Varakļānu pilsētas bulvāris. Kopš 1928. gada Meža dienas notiek katru gadu. 1929. gadā Mežkopju savienības biedru pilnsapulce nolēma sarīkot 1930. gada pavasarī Meža dienas visā Latvijā. Meža dienās 54 virsmežniecībās 200 vietās notika meža sēšanas, stādīšanas un kopšanas darbi, kā arī priekšlasījumi un ekskursijas, sabiedrisko ēku, ceļu un lauku māju apstādīšana. Tajās piedalījās 20 tūkstoši cilvēku un tika iestādīti 30 tūkstoši koki un krūmi.
Ar Meža dienu 2018 pasākumu kalendāru var iepazīties ZM tīmekļvietnē sadaļā «Meža nozare».
Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *