Meža diena «Mežs ienāk Jelgavā»

Pasta salā Jelgavā 29. aprīlī bija pulcējušies meža nozares pārstāvji, lai izglītotu jelgavniekus par Latvijas meža un dabas koksnes un nekoksnes vērtībām.

Pasākumu atklāja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš , AS «Latvijas Valsts meži» padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors Aigars Laizāns un Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Pasākuma tēma «Mežs mūsu ikdienā»

Pasākuma laikā bija iespēja uzzināt par siltumenerģijas ieguves iespējām, ko var nodrošināt Latvijas mežs, guļbaļķu ēku, koka pirts un ilgtspējīgu koka siltumnīcu tapšanu. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Meža konsultāciju pakalpojumu centrs rīkoja koku atpazīšanas aktivitātes, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes pārstāvji stāstīja par studiju iespējām mežsaimniecībā vai kokapstrādē un karjeras iespējām nozarē. izprast meža nozares nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā, kā arī apjaust nozarē nodarbināto profesiju daudzveidību

Līgas Reiteres «Savvaļas aptieka» iepazīstināja ar dabas veltēm, ko var ievākt mežā, lai izmantotu veselībai un labsajūtai.

Pākuma dalībniekiem nodarbes bija sarūpējuši arī tādi dalībnieki kā «Latvijas Finieris», «Latvijas valsts meži», «Husqvarna Latvija», «Rīgas meži», «Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs», «Makita», «Flora», Latvijas Nacionālais dabas muzejs, «Mītavas čiekurs», Latvijas biškopības biedrība, kā arī citi uzņēmumi. Līdztekus tam pasākumā piedalījās arī Nacionālie bruņotie spēki, lai izglītotu par mežu nozīmi valsts aizsardzībā. 

Pasta salā vienlaikus notika arī koka skulptūru festivāls «Otrā elpa» –  četri mākslinieki nedēļas garumā veidoja koka skulptūras, ko izvietoja Pasta salas koka skulptūru parkā.

«Pasākums «Mežs ienāk Jelgavā» ik gadu parāda nozares spēku un jaudu, apjomu un iespējas jaunu produktu attīstībai no koka sēkliņas līdz koka ēkas būvniecībai un jaunajos ģeopolitiskajos apstākļos līdz pat energoresursu un enegoneatkarības nodrošināšanai. Tas apliecina meža nozares plašo lomu Latvijas ekonomikā un izaugsmē un ik katra mūsu ikdienā un dzīves kvalitātē. Savukārt jaunākai paaudzei – ilustrē izglītības un karjeras iespējas meža nozarē,» teica Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Pasākumu organizēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte un studentu biedrība «Šalkone» sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību un tās iestādi «Kultūra»,  kā arī Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm, kā arī amatniekiem un individuālā darba veicējiem.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *