Medību trofejas izstādē «Jaunmokas 2015»

_D8E3838_cv

Par tradicionālu jau kļuvusi medību trofeju izstādes norises vieta – Jaunmoku pils. No 18.aprīļa līdz 17.maijam Jaunmoku pilī, Tukuma novadā bija aplūkojama Latvijas nacionālā medību trofeju izstāde «Jaunmokas 2015».

Vērtē medību saimniecību kvalitāti

Šāda mēroga izstāde tiek organizēta vienu reizi piecos gados un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas šī bija ceturtā un vienlaikus bagātākā Latvijas nacionālā medību trofeju izstāde. Latvijas mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis vienlaicīgi uzsver gan pils saimnieku – AS «Latvijas valsts meži» atsaucību izstādes rīkotājiem, gan izstādes svarīgo mērķi – iegūt informāciju par medījamo dzīvnieku populāciju stāvokli un medību saimniecības kvalitāti.

Kā pastāstīja Jānis Baumanis, staltbriežiem bija vērojams diezgan straujš kvalitātes kāpums. Šogad – jau 40 novērtēti ar augstākā kaluma medaļu, salīdzinājumā ar iepriekšējās piecgades – 17 ragiem,  sudrabs piešķirts 187 trofejām, bronza – 179. To gan nevar teikt par aļņiem. Mežakuiļu ilkņu trofejas šķiet Āfrikas cūku mēra dēļ tuvākajos gados būs sastopamas ārkārtīgi reti. Šoreiz apmēram ceturtā daļa zelta medaļu tikušas Saldus apkārtnes medniekiem. Tās nākušas par savulaik izcīnītām cīņām pašu starpā par jauniem medību principiem. Tagad ir redzams rezultāts.

Katra izstāde ir kā mācību atskaite medniekiem, lai tie izprastu,  kādus buļļus nevajag medīt. Šī gada lielais eksponātu skaits pārsteidza arī pašus rīkotājus.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *