Māja pūcei Meža dienās ar SIA «Bergvik Skog»

Šī gada 13.maijā Padures pagasta «Struņķukrogā», «Meža ABC» pasākuma ietvaros, SIA «Bergvik Skog» vadībā notiks putnu būrīšu gatavošana.

Lielākajā Meža dienu pasākumā Kurzemē – «Meža ABC», bērniem un pieaugušajiem būs iespēja no koka sagatavēm pašiem darināt būrīti pūcei un citiem meža putniem.

Dāvana pūcēm un citiem meža putniem

Šodien, kad visu prātu pārņēmusi virtuālā vide, ir ļoti svarīgi darboties praktiski. Iedrošinot bērnus darboties, ir cerība, ka viņi atcerēsies par putniem arī tad, kad runa ies par ģimenes meža kopšanu, un dos labus padomus vecākiem.

Kā pastāstīja SIA «Bergvik Skog» direktors mežsaimniecības jautājumos Kārlis Blūms, nav noslēpums, ka, rūpīgi kopjot mežu, mēs izvācam tos resnos, pāraugušos kokus, kurus putni spēj izmantot sev par mājvietām. Tieši šajos pāraugušajos kokos dzeņvedīgie putni darina dobumus, kurus pēc tam izmanto arī citi putni. Ja mēs izvācam dabīgos dobumus, tad mums vietā putniem jāpiedāvā cita māja. Labi, ka viņi pieņem stūrainos koka būrīšus. Tas ir veids, kā mēs putniem varam kompensēt intensīvo mežsaimniecību. Jo mežsaimniecība nekādā citādā veidā neietekmē putnu labsajūtu, nesamazina barības rezerves, vienīgi samazina dobumu – putnu mājvietu skaitu, kuru ir iespējams kompensēt, veidojot tos mākslīgi. Taču jāatgādina, ka arī būrīši ir regulāri jākopj un jānomaina uz jauniem. Lai putni varētu būrītim piekļūt un to uzmantot, uzstādot būrīti, ir jāievēro dažādi nosacījumi.

«Lieliem un maziem pasākuma dalībniekiem būs sagatavoti materiāli pūces mājas darināšanai. Katram pasākuma dalībniekam, kas izgatavos būrīti, būs iespēja to paņemt arī līdzi. Bet tās putnu mājas, kuras tiks uzticētas SIA «Bergvik Skog», pēc pasākuma tiks nogādātas Kurzemes mežos un novietotas putniem labi pieejamās vietās,» atklāj uzņēmuma pārstāvis Kārlis Blūms.

«Bergvik Skog» ir viens no lielākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Eiropā. Kurzemē atrodas ceturtā daļa no Latvijā apsaimniekojamām meža zemēm, kuras apsaimnieko SIA «Bergvik Skog». Kuldīgā atrodas arī uzņēmuma Rietumu reģiona pārstāvniecība, kuru vada SIA «Bergvik Skog» direktors mežsaimniecības jautājumos, nekustamo īpašumu speciālists Kārlis Blūms. Viņš pastāstīja, ka labprāt sadarbojas ar skolu jauniešiem un citiem interesentiem, sniedzot viņiem savas zināšanas par procesiem mežā.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *