Maina traktortehnikas reģistrācijas kārtību

No 2020. gada sākuma traktortehnikai vairāki jauni nosacījumi. 2019. gada 31. decembrī beidzas pārejas posms1, kad, reģistrējot traktora piekabes, kā atbilstību apliecinošu dokumentu varēja iesniegt atbilstības deklarāciju vai atbilstības sertifikātu.

No 2020. gada 1. janvāra, lai reģistrētu jaunu traktora piekabi, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts, kas noformēts atbilstoši Regulas Nr. 167/2013 prasībām. Ar ražotāja izsniegtu atbilstības deklarāciju, varēs reģistrēt tikai tās piekabes, kuru tehniskie dati būs salīdzināti līdz 2019. gada 31. decembrim.

Tāpat no 2020. gada 1. janvāra, pamatojoties uz Regulu (ES) 2016/ 1628, stājas spēkā V posma izmešu normu prasības motoriem (apakškategorija NRE–v5), līdz ar to beidzas pārejas periods N un M kategorijas motoriem, kad tos varēja reģistrēt un nodot ekspluatācijā, ja tie ražoti atbilstoši elastības shēmas prasībām. Līdz ar to, no 2020. gada 1. janvāra būs stājies spēkā V izmešu normu posms visām traktortehnikas dzinēju jaudas grupām, bet saglabāsies elastības shēmas prasības 2. tabulā minētājiem motoru izmešu posmiem un kategorijām.

2019. gada 1. augustā ir stājušies spēkā Ministru kabineta 2019. gada 2. jūlija noteikumi Nr. 298 Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 6. jūnija noteikumos Nr. 313 «Traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumi», kas paredz šādas izmaiņas: 1) pirms traktortehnikas reģistrēšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra Šengenas informācijas sistēmā pārbaudīs, vai reģistrējamā traktortehnika nav starptautiskajā meklēšanā. Tā tiks novērsta Eiropas Savienības valstīs zagtas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācija Latvijā, 2) pārbūvētas traktortehnikas reģistrācijas apliecību Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra, nesalīdzinot traktortehnikas tehniskos datus, varēs apmainīt pret jauno reģistrācijas apliecību, kurā norādīts pārbūves veids, tajā pašā dienā, kad aģentūrā tiks iesniegts iesniegums par reģistrācijas maiņu, jo veikta pārbūve.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *