LVM peļņa pirmajā pusgadā sasniegusi 60,2 miljonus €

AS «Latvijas valsts meži» (LVM) ieņēmumi 2018. gada pirmajā pusgadā bija 157,6 miljoni €, savukārt peļņa sasniegusi 60,2 miljonus €.

Šajā laika periodā pārdoti 2,75 miljoni kubikmetru apaļkoksnes sortimentu un 0,18 miljoni kubikmetru augošu koku. Sešos mēnešos izkopti 11,6 tūkstoši hektāru jaunaudžu, kā arī realizēti 46 miljoni meža koku stādu. Ekspluatācijā nodoti 23 km meža autoceļu, kā arī atjaunoti 3,3 tūkst. ha meža meliorācijas sistēmu.

«2018. gada 1. pusgadam raksturīga laba cenu un pieprasījuma attīstība globālajos tirgos praktiski visiem mūsu klientu ražotajiem produktiem. Lielā mērā tieši šī labā tirgus situācija globālajos tirgos ir noteikusi arī kokmateriālu pieprasījumu Latvijā. Papildus labvēlīgie laika apstākļi – ziema ar salu, īsais pavasaris un sausā vasara – ir devuši iespēju izstrādāt cirsmas uz zemas nestspējas augsnēm un nodrošināt Latvijas kokrūpniecības uzņēmumus ar izejmateriāliem. Iepriekš minētais, kā arī nepārtrauktās plānveidīgās investīcijas mežu ceļu būvē ir ļāvis sasniegt labus saimnieciskās darbības rezultātus 2018. gada 1. pusgadā,» stāsta LVM Korporatīvās plānošanas daļas vadītājs Dainis Reķelis.

  1. gada pirmajos sešos mēnešos investīcijas veiktas 15,4 miljonu € apmērā, tai skaitā 11,8 miljoni ieguldīti meža infrastruktūrā – autoceļu būvniecībā, meža meliorācijas sistēmu atjaunošanā, tiltu būvniecībā un koksnes autoceļu izveidē.

Avots: LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *