LIGNA 2017 demonstrē uzplaukumu kokapstrādē

  1. maijā, noslēdzoties pasaulē lielākajai kokapstrādes iekārtu un mežsaimniecības izstādei Hannoverē, organizatori izdarījuši iespaidīgu secinājumu.

“LIGNA 2017 kļuva par pierādījumu tam, ka kokapstrādes uzplaukumam ir svarīgs pagrieziena punkts – kokrūpniecības digitalizācija,» sacīja Dr. Andreas Gruchow, Deutsche Messe AG valdes loceklis.

Pulcē 93000 apmeklētāju

Šogad izstādes augošais apmeklētāju skaits parādīja, ka LIGNA kā pasaulē vadošā kokapstrādes iekārtu un mežsaimniecības izstāde vēl vairāk nostiprinājusi savas pozīcijas pasaulē kā numur viens.

Izstādē LIGNA izvietotie izstāžu stendi aizņēma129 000 kvadrātmetru platību,  kurā novatoriskus risinājumus,  tehnoloģijas un inovatīvas ražošanas sistēmas piedāvāja vairāk kā 1500 dalībnieki no visas pasaules, tostarp arī sekojoši uzņēmumi no Latvijas: Balt Brand SIA, Baltic Block SIA, Komforts AS, Larmet WSM SIA, NOOK Ltd. SIA.

LIGNA 2017 pulcēja kopumā 93000 apmeklētāju, tai skaitā 42000 starptautiskus viesus no vairāk nekā 100 valstīm. Pārstāvēti bija visi pasaules reģioni, jo īpaši Āzija, Ziemeļamerika un Eiropa. Visvairāk interesentu Vācijā bija ieradušies no Francijas, Austrijas, ASV, Zviedrijas, Beļģijas, Spānijas, Ķīnas, Polijas, Itālijas un Krievijas.

Izstādei jauns koncepts

Šogad izstādei bija jauns koncepts un tēmu izvietojums pa hallēm, kura rezultātā izstāde kļuva pārskatāmāka. Desmit hallēs un āra ekspozīcijās varēja iepazīties ar jaunākajiem produktiem sekojošos segmentos:

  • kokapstrādes mašīnas, iekārtas un piederumi rūpnieciskai ražošanai un galdniecībai, • virsmu apstrādes tehnika, • kokmateriālu ražošana, • kokzāģētavu tehnika, • bioenerģija no koka, • iekārtu komponentes un automatizācijas tehnoloģijas, • mežsaimniecība un meža tehnika.

Izstāde LIGNA apvieno visas tehnoloģijas, kādas ir kopējā pievienotās vērtības radīšanas ķēdē – sākot no mežsaimniecības līdz kokapstrādes un pārstrādes rūpniecībai. Tādejādi tā ir ideāla platforma, lai vienā vietā pulcinātu augsta ranga pārstāvjus no visām nozares sfērām.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *