Latviju grezno Ziemassvētku egles

Latvijas pilsētās 29. novembrī iemirdzējušās galvenās egles, arī Rīgā – Rātslaukumā un Doma laukumā.

Līdz ar svētku egļu iedegšanu pilsētā pakāpeniski tiek iedegts arī ielu dekoratīvais apgaismojums. Rīgā pakāpeniski izgaismoti būs arī apkaimju parki, tā sagādājot papildu svētku sajūtu pilsētniekiem un viesiem.

«Meža pasaka» un «Kraukšķītis»

Šogad Rātslaukumā ir skatāma egle «Meža pasaka», kuru veidojis SIA «United workshops» un mākslinieks Jānis Ezers. 

Savukārt Doma laukumā priecē egle «Kraukšķītis», kuras noformējumu radījis SIA «First service» un mākslinieks Kristaps Štobis, vēl viena viņa veidotā egle «Konfektes» pēc 2. decembra rotāsies 11. novembra krastmalā.

Gaidot Ziemassvētkus, jauku noskaņu pilsētā raisīs svētku egles, kas tiek izvietotas parkos, un laukumos, kā arī 11. novembra krastmalā, iedzīvotājus un pilsētas viesus priecēs spuldzīšu virtenes pilsētas ielās, kas iedegtas līdz ar pirmo Adventi. Svētku plakātus, kas būs skatāmi pilsētvidē, veidojusi māksliniece Lote Vilma Vītiņa, akcentējot tajos ideju par mājīgiem, drošiem, siltiem, svētīgiem, sirsnīgiem, līksmiem un īpašiem svētkiem.

Jauni svētku dekori Jelgavā

Jelgavā pirmie rotājumi tikuši uzstādīti jau oktobrī, un pilsēta pilnībā izrotāta līdz pirmajai adventei, 29. novembrim. Pavisam jauni svētku dekori apskatāmi trīs vietās Jelgavā, tostarp pilsētas lielajā Ziemassvētku eglē, Stacijas parkā, kur mirdz šogad iegādāti septiņi mirgojoši koki, Lielās ielas posmā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai, LED aizkari uz sešu koku vainagiem skvērā starp Hercoga Jēkaba laukumu un Jelgavas kultūras namu. Jaunie dekori un egle, ieskaitot piegādi un uzstādīšanu, kopā izmaksājuši 50 584,05 eiro, bet nomātie rotājumi un to uzstādīšana izmaksājusi 13 721,40 eiro. Tāpat pilsētā daudzās vietās uzstādīti jau agrākos gados iegādāti rotājumi.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *