Latvijas valsts mežu stipendija mākslā 2021

Jau piekto gadu AS «Latvijas valsts meži» (LVM) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) aicina jaunos māksliniekus piedalīties stipendiju konkursā.

Konkursa finālam izvirzīti 16 Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi. Konkursa uzvarētājs – stipendijas ieguvējs – tiks paziņots novembra izskaņā. Vienreizējās stipendijas apjoms konkursa uzvarētājam ir 1500 eiro.

Darbi atklāj arī jauno mākslinieku izpratni

Mežs jau izsenis bijis iedvesmas avots visdažādākajām radošajām izpausmēm. Lai rosinātu jaunos māksliniekus novērtēt mežu kā bezgalīgu iedvesmas avotu un Latvijas lielāko atjaunojamo resursu, virtuālā izstāde.

Izstādē aplūkojamie darbi atklāj, cik lielu vērtību jaunie un talantīgie mākslinieki saredz mežā, raksturojot to gan kā vietu iedvesmai, gan neizsīkstošu bagātību avotu. Viena no māksliniecēm saredz mežu kā īpašu vietu, kas sniedz brīvības sajūtu, ko ikdienas rūpes un trokšņainā pilsēta mūsos apslāpē.

Tāpat jaunos māksliniekus satrauc mežu piesārņošana ar atkritumiem, viena no māksliniecēm sava darba aprakstā min: «Mežs ir viss – māja un patvērums, dzīvības enerģijas un neizsīkstošo bagātību avots, kultūras rādītājs, izklaide un ienākumu avots. Necilvēkiem mežs ir arī sadzīves atkritumu kapsēta, kas slēpj pastrādāto noziegumu – vardarbību pret visu dzīvo».

Lēmumu par stipendijas piešķiršanu pieņems žūrijas komisija no LVM un LMA, vērtējot pretendentu māksliniecisko profesionalitāti un darbu atbilstību konkursa radošajam uzdevumam.

Kā tematiski un radoši saistīt jaunradi ar jaunaudzi? Kā mākslas darbā veidot asociācijas par mākslas mijiedarbību ar vides ilgtspējīgu attīstību un meža augošo lomu Latvijas tautsaimniecībā? Uz šiem jautājumiem atbildes aicināti meklēt Latvijas Mākslas akadēmijas studenti jau piekto gadu stipendiju konkursā «Latvijas valsts mežu stipendija mākslā», kuru sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju rīko AS «Latvijas valsts meži» .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *