«Latvijas meža dienās» šogad rekordliels apmeklētāju skaits

24. un 25. maijā – Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē Kurbada zemē notika Baltijā lielākais meža izziņas pasākums «Latvijas Meža dienas». Divu dienu svētkus apmeklēja rekordliels interesentu skaits – vairāk nekā 15 tūkstoši.

Vairāk nekā 100 dažādas ar mežsaimniecību, kokapstrādi un vidi saistītas organizācijas svētku laikā aicināja atklāt meža lomu cīņā ar klimata pārmaiņām, izprast katra mežsaimniecības procesa ietekmi uz to, gūstot atbildi uz jautājumu, vai nākotne slēpjas kokos? Interesentiem bija iespēja iepazīt meža mašīnas un piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs. Daudzi jaunieši izmantoja iespēju iekāpt dažāda veida meža mašīnās, izbraukt ar kvadraciklu. Kādā no meža izziņas stacijām varēja pārbaudīt savas loka šaušanas prasmes, bet vēl kādā – iespēja iejusties mini kokvedēja šofera lomā un iekraut kravā atļauto kokmateriālu daudzumu.

Šogad varēja apskatīt koka galotnē uzbūvētu zivju ērgļa ligzdas platformu, kādu LVM putnu eksperti mēdz būvēt dažādām īpaši aizsargājamu putnu sugām. Savukārt meža modelī bija iespēja skatīt mežu no putna lidojuma, kur bija redzamas dažādas koku sugas un vecuma mežaudzes, meža ceļi, meliorācijas sistēmas un citi elementi. Bija iespēja atrast piemērotāko vietu modelī izveidotajās mežaudzēs dažādām nekoksnes vērtībām, kā piemēram, ogām, veicinot izpratni, kur mežā meklēt avenes, meža zemenes vai mellenes.

Avots: LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *