«Latvijas meža dienas» šogad būs: aicina pieteikties skolas un nozares pārstāvjus

Pēc divu gadu pārtraukuma Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē 27. un 28. maijā notiks Baltijas valstīs vērienīgākais meža izziņas pasākums «Latvijas Meža dienas», kur tiksies dabas draugi, ģimenes, skolēni un meža nozares profesionāļi.

Šajā pasākumā ar savu meža izziņas stendu aicinām piedalīties ikvienu meža un kokrūpniecības nozares uzņēmumu, mācību iestādi, institūciju, sabiedrisko organizāciju un citus entuziastus.

Kā pieteikt dalību

Lai pieteiktu dalību pasākumā, ko ik gadu apmeklē vairāki tūkstoši apmeklētāju, interesentus aicinām sazināties ar pasākuma koordinatoru Normundu Namnieku, zvanot pa tālruni 29181734 vai rakstot e-pastu n.namnieks@lvm.lv un īsi pastāstot par savām iespējām. Ikvienam dalībniekam bez maksas tiks nodrošināta vieta aktivitātēm, iekļaujot tās kopējā pasākuma infrastruktūrā un komunikācijā ar masu medijiem.

Savukārt skolas savu dalību pasākumā varēs pieteikt no 12. aprīļa līdz 16. maijam interneta vietnē www.latvijasmezadienas.lv, kur publicētā informācija par plānotajām aktivitātēm tiks pakāpeniski papildināta.

Ir vērts piedalīties

Kāpēc dalībniekiem, uzņēmumiem vērts piedalīties, skaidro pasākuma koordinators un «LVM Rekreācija un medības» projektu vadītājs Normunds Namnieks:

«Meža nozares svētki šogad atkal vienkopus pulcēs apmeklētājus un darbnīcu organizatorus jaunajā LVM dabas parka Tērvetē tematiskajā daļā «Kurbada pasaule». Nozares pārstāvjiem tā ir lieliska iespēja dalīties savstarpējā pieredzē, dibināt jaunas draudzības un pastāstīt par sevi tūkstošiem interesentu. Lielais ar mežu un dabu saistīto organizāciju skaits iepriekšējos gados ļāvis pastāstīt daudz vairāk par mežu kā mūsu nozīmīgāko dabas resursu ļoti plašai auditorijai, atklājot vairāk par videi draudzīgiem un ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principiem.»

2019. gada «Latvijas Meža dienas» apmeklēja vairāk nekā 12 000 interesentu, iepazīstot mežu no dažādiem skatupunktiem: atklāja noslēpumainās zemes dzīles un derīgos izrakteņus, iepazina aizraujošo arboristu darbu, piedalījās Latvijas Staltbriežu piebaurotāju kluba demonstrējumos un vēroja medību suņu parādi. Lielu apmeklētāju interesi piesaistīja modernā meža apsaimniekošanas un ceļu būves tehnika. Pasākuma dalībnieki savām rokām varēja pagatavot gan putnu būrīti, gan spalvu rotu. Apmeklējot daudzveidīgos ar mežu saistīto mācību iestāžu stendus, jauniešiem bija iespēja iepazīt un uzzināt, kuru profesiju pārstāvjus jau šodien gaida meža un kokrūpniecības nozare.

Skolām – 80 meža izziņas darbnīcas

27. maija pasākumā, skolotājiem piesakot skolu klases dalībai, bērniem un jauniešiem būs iespēja iepazīt vairāk nekā 80 meža izziņas darbnīcas, gūstot priekšstatu par mācību un karjeras iespējām meža nozarē.

Pasākuma laikā tiks svinēti arī LVM un biedrības «Zaļā josta» kopīgi rīkotās kampaņas «Tīrai Latvijai» noslēguma svētki. Tāpat 27. maijā norisināsies arī konkursa «LVM Meža olimpiāde» fināls, godinot uzvarētājus. Dalība pasākumā ir bez maksas. Skolēnu grupas, kas, aizpildot elektronisko anketu, būs pieteikušās pasākumam līdz 20. maijam, saņems papildu mācību un informatīvos materiālus. Skolēnu grupas iegūs arī īpašo LVM sarūpēto dāvanu – bezmaksas ieejas karti LVM dabas parka Tērvetē maksas daļā, ko arī varēs izmantot pasākuma dienā.

«Latvijas Meža dienas» notiek LVM dabas parka Tērvetē tematiskajā daļā «Kurbada pasaule», kur laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 jaunieši un pieaugušie aicināti aktīvi darboties dažādās meža izziņas pieturās. Tajās zinošie meža eksperti stāstīs par sēklas ceļu no stāda līdz gatavai koka mājai, kā arī informēs par mācību iespējām meža nozarē. Savukārt, tīru mežu aizstāvis Cūkmens un citi pasaku tēli aicinās doties aizraujošās nodarbēs.

«Latvijas Meža dienas» organizē AS «Latvijas valsts meži» sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, Latvijas Meža īpašnieku biedrību, Latvijas Kokrūpniecības federāciju un biedrībām «Zaļās mājas» un «Zaļā josta».

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *