Latvijas lielāko pilsētu svētku egles 2022

Novembra beigās un decembra sākumā Latvijas lielākajās pilsētās tika iedegtas galvenās Ziemassvētku egles.

Tās iedegtas baudot svētku ziemas noskaņu koncertu un garšas – uzkodas, kārumus, piparkūkas un siltos dzērienus.

Rīgā

Pilsētas svētku rotas šogad atrastas «Rīgas mežu» Tīreļu mežniecībā, Olaines apkārtnes mežā, kur tās meklēja trīs kompetentas profesionāļu komandas – Rīgas domes, «Rīgas mežu» un LBTU.

Rīgas galvenā Ziemassvētku egle tika iedegta 27. novembrī Doma laukumā. Pēc divu gadu pārtraukuma atklāts arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš. Tajā līdz pat 1. janvārim varēs iegādāties ne tikvien dažādu amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku sarūpētu produkciju, bet nedēļas nogalēs baudīt arī dažādus muzikālus priekšnesumus.

18 pašvaldības sarūpētās Ziemassvētku egles būs izvietotas arī pie kultūras centriem, parkos un skvēros, bet vēl 20 vietās galvaspilsētā pašvaldības dāvātās eglītes rotās apkaimju iedzīvotāji. Īpaši izgaismoti būs 20 galvaspilsētas parki, skvēri un bērnu rotaļu laukumi.

Jelgavā

Hercoga Jēkaba laukumā 27. novembrī iedegta pilsētas centrālā egle. 18 metrus augstā pilsētas egle veidota no vairāk nekā trīsdesmit mazākām eglītēm, rotāta ar dažāda izmēra bumbām pērļu, zelta un brūnā krāsā un baltām LED gaismiņu virtenēm, kuru kopējais garums sasniedz 3000 metru, kā arī egli apspīd četri prožektori. Līdzās eglei Hercoga Jēkaba laukumā izvietotas trīs arkas ar krītošas zvaigznes motīvu.

No citiem neskaitāmiem svētku rotājumiem pilsētā jaunums ir LED spuldžu virtenes ar silti un auksti baltu mirgojošu gaismu, kas rotā apgaismes balstus Loka maģistrālē posmā no Aviācijas ielas līdz Kalnciema ceļam, kā arī Satiksmes ielā posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai.

Daugavpilī

Pilsētas galvenā svētku egle iemirdzējās 3. decembra pievakarē Vienības laukumā. Ziemassvētku laikā Daugavpils pārtapusi par pasakainu ledus pili, kuras centrā kā Ledus karaliene uzmirdzēja brīnumaina egle greznā kleitā ar dārgakmeņiem rotātu kroni. To sargā izgaismoti polārlāči. Svētku noskaņu papildina atrakciju pilsētiņa ar 27 metrus augsto panorāmas ratu.

Jūrmalā

Galvenā pilsētas Ziemassvētku egle iedegta 3. decembrī Jomas ielas sākumā, iepretim Majoru stāvlaukumam. Aptuveni divpadsmit metrus augstā egle radīta no desmitiem mazāku eglīšu, tās rotājumu ansambli veido stilizēti latvju raksti egles zaros un tās pakājē kā arī blakus kokos. Īpašu svētku noskaņu rada muzikālais noformējums.

Svētkiem uzpostas pilsētas egles ir Jomas ielā Majoros, Dubultu skvērā, Dubultu Kultūras kvartālā, Kauguru parkā un pie Kauguru Kultūras nama. Lielākais no dekoriem – jūras viļņa formā veidots parka tiltiņš, parku apdzīvo no gaismas virtenēm veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža iemītnieki. Dzintaru mežaparks apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 9.00–21.00.

Jomas ielu gandrīz divu kilometru garumā rotā izgaismoti dekori pie apgaismojuma stabiem. Kauguru parkā ziemas laikā «mājo» sniegavīru ģimene, savukārt  Kauguru Kultūras nama pagalmā ir tēlnieka Tālivalža Muzikanta veidotā skulptūru grupa «Ziemassvētku silīte».

Liepājā

Lielā svētku egle un Adventes vainags Rožu laukumā iemirdzējušies 27.novembrī, iepretim universitātei pacēlies gaisa balons, savukārt Ziemassvētku sapņu lidmašīna šogad nolaidusies pavisam jaunā vietā – Jāņa Čakstes laukumā. Kopumā Liepājā iedegti vairāk nekā tūkstotis dažāda veida rotājumu dažādās pilsētas vietās.

Dodoties pastaigā pa pilsētu, aicinām pievērst uzmanību, vai netuvojas omulīgais Ziemassvētku tramvajs, kas ik dienas kursēs pa pilsētu, rotāts ar daudzām krāsainām gaismas virtenēm un rūķa cepuri tā priekšā.

Ventspilī

Galvenā Ziemassvētku egle tika iedegta 26. novembrī. 17 metrus garā un kuplā Ziemassvētku egle šogad atceļojusi no Zūru mežniecības. Pilsētas kokos iekārtas ap 3200 spuldzīšu virtenes, kuru kopgarums ir teju 38,5 km. Iemīļotās Austrumu zodiaka zīmes atradīsies Lielajā prospektā, bet Lielajā laukumā uzstādīta jauna dekoru grupa «Bungas», līdzās «Truša» zodiakam, kas būs 2023. gada simbols.

Rēzeknē

Ziemassvētku egles iedegšana Festivāla parkā (Pils ielā 17) notika 4. decembrī. «Ziemassvētku vecīša namiņš» atvērts no 10. līdz 30. decembrim, kur ik vakaru no plkst. 16.00 līdz 19.00 bērni varēs sastapt Salatēti.

Ogrē

Ziemassvētku egles iedegšana notika 27. novembrī. Šogad uzstādīti trīs jauni oriģināldizaina vides objekti – «Lielvārdes josta un egle» Lielvārdē, «Saule» Ķegumā un «Gaismas grāmata» Ikšķilē.

Pie baznīcām ir iedegtas 24 izgaismotas lielformāta eņģeļu dekorācijas. Izgaismota 3D konstrukcija «Egle», «Kariete».«Betlēmes zvaigzne» atrodas uz 23 metrus augstā klinšu kāpšanas torņa Zvaigžņu ielā 11. Tās svars ir 2,4 tonnas un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu. Iepretī Ogres novada pašvaldības ēkai ierīkota neliela Kristus dzimšanas ainiņa, pie kuras katru adventes svētdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00 sastopamas dzīvas aitas un ganiņi (draudžu mācītāji), ir iespēja sasildīties pie ugunskura un dzirdēt Ziemassvētku mūziku. Lai apskatītu rotājumus, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis karti ar Ziemassvētku rotājumiem un ieteicamo 4 km garo maršrutu svētku dekorāciju apskatei.

Valmierā

Ziemassvētku egles iedegšana notika 27. novembrī.

Jēkabpilī

Ziemassvētku egle iedegta 3.decembra vakarā. Tā atvesta no Viesītes virsmežniecības.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *