«Latvijas Finiera» Zaļā klase Latgales lielākajā meža nozares izglītības pasākumā pulcē 2000 skolēnus

Šogad, 7. septembrī, meža nozares izglītības pasākums «Latvijas Finiera» Zaļā klase Rēzeknes novada Vērēmu pagasta «Sarkaņkalnā» pulcēja 172 klases no 30 skolām – 2000 pamatskolas klašu skolēnus un pedagogus.

Pasākums ir ikgadēja tradīcija, sākoties mācību gadam, vienuviet pulcēt Latgales reģiona jauniešus un ar meža nozari, izglītību un valsts aizsardzību saistītus uzņēmumu un organizāciju profesionāļus, sniedzot iespēju skolēniem iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par dažādiem ar Latvijas zemes apsaimniekošanu saistītiem procesiem.

Skolēni izzina mežu

Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja uzzināt par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu un koksnes eksporta produktiem, kas veido Latvijas tautsaimniecības pamatu. Skolēni varēja izpētīt un izmēģināt meža uguns aizsardzības, meža apsaimniekošanas un lauksaimniecības tehniku, uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, spert pirmos soļus valsts aizsardzības procesu apgūšanā, kā arī iemācīties iestādīt pašiem savu kociņu.

«Pasākumu «Sarkaņkalnā» rīkojam kopš 2019. gada, un skolu interese aizraujošā mācību gada pirmajā ekskursijā izzināt meža nozari nepārtraukti pieaug,» atzīst viens no galvenajiem pasākuma organizatoriem, nodibinājuma «Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai» valdes loceklis Arnis Krancāns. «Liels paldies visiem 34 dažādu informatīvo pieturvietu pārstāvjiem par entuziasmu un enerģiju rādīt, stāstīt par savu darbu, dot iespēju skolēniem piedalīties dažādās spēlēs un radošās aktivitātēs. Liels prieks par tik daudz skolotājiem, kuri novērtē pasākumu un organizē klasēm atbraukšanu. Šī ir lieliska iespēja kopā ar saviem skolēniem aizraujošā un interaktīvā veidā iemācīties visiem kopā rūpēties par mūsu valsts lielo dārgumu – Latvijas zemi – un izzināt, kā to gudri apsaimniekot. Tiekamies «Latvijas Finiera» Zaļajā klasē arī nākamgad!»

Pieturas pārstāv vadošie uzņēmumi

Šogad pasākuma informatīvajās pieturās bija pārstāvēti: AS «Latvijas valsts meži», LVM dabas parks Tērvetē, LVM Kalsnavas arborētums, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts «Silava», Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, SIA «Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts», Ogres tehnikums, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultāte, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija, LBTU Malnavas koledža, MIKC Latgales mūzikas un mākslas vidusskola, Zemessardzes 32. kājnieku bataljons, US Army’s Civil Affair Team, Valsts meža dienests, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Kokrūpniecības federācija, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Zemkopības ministrijas Meža departaments, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs, biedrība «Meža konsultants», Latvijas Kamaniņu sporta federācija, SIA «Meža birža», SIA «ALAAS», SIA «Latgran», SIA «VMF Latvia», SIA «Sodra Latvia».

Informācija par nākamo pasākuma datumu līdz gada beigām būs publicēta «Sarkaņkalna» interneta vietnē www.sarkankalns.lv.  Pērn «Latvijas Finiera» Zaļā klase pulcēja vairāk nekā 1200 bērnus.

Kas ir «Sarkaņkalns»

Tā ir «Latvijas Finiera» īpašumā esoša izglītības un aktīvās atpūtas vieta Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas. Kopš 2018. gada to apsaimnieko nodibinājums «Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai», kas aktīvi iesaistās sabiedriskās domas veidošanā par zemes racionālu izmantošanu un ilgtspējīgu cilvēku mijiedarbību ar apkārtējo vidi. Fonda mērķis ir vairot izpratni un zināšanas par Latvijas dabas sniegtajām iespējām un resursiem, kā arī neatlaidīgu un cieņpilnu darbu, kā rezultātā veidojas gara vērtību ķēde, kas ir par pamatu ne tikai daudzu ģimeņu, saimniecību vai uzņēmumu virzītājspēkam, bet arī visas valsts attīstībai.

Pauls Beķeris, AS «Latvijas Finieris»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *