«Latvijas Finiera» 2021. gada darbības novērtējums

Koncerna «Latvijas Finieris» apgrozījums 2021. gadā bija 257 miljoni eiro, kas ir par 15% vairāk, nekā gadu iepriekš. Kaut gan gads iezīmējās ar pandēmijas izraisīto nenoteiktību un nozīmīgu resursu cenu kāpumu, uzņēmums spēja elastīgi reaģēt un saglabāt pelnītspēju – 2021. gadā koncerna EBITDA sasniedza 36,1 miljonu eiro. Šogad situāciju ir būtiski mainījis ģeopolitiskais pavērsiens, Krievijai un Baltkrievijai uzsākot karu Ukrainā. Nenoteiktība ir kļuvusi vēl lielākā un prasa vēl ātrāku reakciju īstermiņa lēmumos, tāpēc uzņēmuma vadība no nākotnes prognozēm šobrīd atturas. Galvenais, bet arī grūtākais uzdevums 2022. gadā būs augstās inflācijas apstākļos nodrošināt darba samaksu, kas sabalansētu darbinieku pieaugošās ikdienas izmaksas.

Jāatzīmē, ka 2021. gadā «Latvijas Finieris» nodrošināja darbu vidēji 2424 cilvēkiem mēnesī, no kuriem 2073 strādāja koncerna Latvijas uzņēmumos, kur vidēji uz vienu strādājošo darbaspēka nodokļos (VSAOI un IIN) samaksāti 9500 eiro gadā. Kopumā koncerns Latvijā nodokļos un nodevās 2021. gadā samaksājis 22,5 miljonus eiro (to skaitā 1,0 milj. OIK).

Turpinot iesāktos attīstības virzienus, pagājušajā gadā uzņēmumā investēti 20 miljoni eiro, galveno uzsvaru liekot uz energoefektivitātes uzlabošanu, procesu automatizāciju un produktu attīstību. Šogad «Latvijas Finiera» investīcijas plānotas 29 miljonu eiro apmērā, tai skaitā uzsākot darbus pie RSEZ SIA «Verems» paplašināšanas projekta Rēzeknē un jaunas ķīmisko produktu rūpnīcas projektēšanas «VIOBOND» konsorcija ietvaros Rīgā. Tuvākajos gados šo abu investīcijas projektu kopējā vērtība pārsniegs 100 miljonus eiro.

Jāuzsver, ka, reaģējot uz iebrukumu Ukrainā, «Latvijas Finiera» vadības komanda jau 24. februāra rītā pieņēma lēmumu par jebkādu turpmāko attiecību pārtraukšanu ar agresorvalstu – Krievijas un Baltkrievijas – tautsaimniecību pārstāvjiem. Tāpat ļoti ātri sekoja lēmums par stabila, pietiekami ilglaicīga finansiālā atbalsta novirzīšana ukraiņu tautai. Gan Ukrainas valsts aizsardzībai un tās iedzīvotājiem, gan vēlāk nopostītās infrastruktūras atjaunošanai. «Latvijas Finiera» atbalsta sistēma balstās vienkāršā pārliecībā – mēs varam palīdzēt, ja paši esam stipri un spējam strādāt. Tāpēc atbalsta lielums ir sasaistīts ar «Latvijas Finiera» rūpnīcās pārstrādāto apaļkoku apjomu – 5 eiro par katru kubikmetru. Kopējā summa, ko šogad «Latvijas Finieris» novirzīs Ukrainas atbalstam, visticamāk sasniegs 3 miljonus eiro, jeb aptuveni 100 eiro mēnesī par katru uzņēmuma darbinieku, kas ir apjomīgākā atbalsta programma uzņēmuma vēsturē. Protams, to varēs īstenot tikai pie nosacījuma, ka ārējie apstākļi būtiski neierobežos koncerna iespēju strādāt un nopelnīt.

Īsumā par «Latvijas Finieri»

Koncerna «Latvijas Finieris» pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

«Latvijas Finieris» eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 70 valstīs (nozīmīgākās – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande). Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *