Latvijā Lielās Talkas ietvaros apkaros latvāņus

Kustība «Lielā Talka» sadarbībā ar 10 pašvaldībām šogad Lielās Talkas dienā, 22. aprīlī, organizēs atsevišķas latvāņu apkarošanas talkas.

Pieteikušās pašvaldības – Augšdaugavas, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Madonas, Rēzeknes, Ropažu, Siguldas, Talsu un Ventspils novadi. Detalizēta informācija par latvāņu talkām būs pieejama arī pašvaldību mājaslapās un laikrakstos.

Latvāņi – valstiska problēma

Didzis Šmits, Zemkopības ministrs: «Ņemot vērā, cik plaši ir izplatījušies latvāņi dažādos Latvijas  reģionos, ir svarīga to mērķtiecīga apkarošana un maksimāla tālākas izplatības ierobežošana. Nenoliedzami, šī ir valstiska problēma, taču skar plašu zemju īpašnieku loku. Redzam, ka ar normatīvo regulējumu vien latvāņus apkarot nevarēs, tādēļ ir nepieciešama jau konkrēta rīcība, lai mazinātu šo invazīvo augu negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību.»

Latvijā, pēc Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) datiem, šobrīd uzmērīti 10 837 ha latvāņu, kas ir apmēram 1/3 no Rīgas vai 110 km².  Pavasarī, kad latvānis ir neliels augumā, ievērojot stingras darba drošības prasības to visvienkāršāk un efektīvāk ir mehāniski iznīcināt – izdurot ar lāpstu. Ja talkotājs nolēmis piedalīties latvāņu talkās, pirms doties uz noteikto vietu, kur notiks ierobežošana speciālistu klātbūtnē, aicinām rūpīgi iepazīties ar darba drošības instrukciju, pareizi saģērbties, tas ir, ūdens necaurlaidīgā tērpā un cimdos.

Lielajā Talkā plāno piedalīties ārvalstu vēstniecības

Zviedrijas Karalistes vēstniece Latvijā Kārina Hēglunde (Karin Höglund) un Īrijas vēstniece Latvijā Īmera Frīla (Eimear Friel) šogad aicinājušas arī savus kolēģus no citām valstīm pielikt roku 22.aprīlī, lai Latvija kļūtu tīrāka un skaistāka. «Zviedrijas vēstniecība arī lepna un pateicīga par to, ka šogad Lielās Talkas atbalstītāju lokam pievienojas arī divi Zviedrijas–Latvijas uzņēmumi – juridiskā firma «Glimstedt» un mežsaimniecības uzņēmums «SCA»,» uzsver Kārina Hēglunde.

Īrijas vēstnieces Latvijā Īmera Frīla (Eimear Friel): «Varam redzēt klimata pārmaiņu ietekmi mūsu pašu valstīs un Latvijā. Neviens pret tām nav imūns. Mūsu pienākums – darīt visu iespējamo, lai sakoptu vidi mums apkārt un dzīvotu vidi cienošā veidā.»

Informācija Lielās Talkas mājas lapā: www.talkas.lv;  www.vaad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *