Latvijā iedegtas Ziemassvētku egles

Svētku gaidīšanas laikā Latvijas lielākās pilsētas priecē pašvaldību sarūpētas svētku egles.

Kā svētkus sagaida Latvijas lielākajās pilsētās, par to šeit īsā ieskatā.

Rīgā

Svētku egles Rīgā ir Doma laukumā, Rātslaukumā un 11. novembra krastmalā. «.. Novēlu, lai rīdziniekiem un pilsētas viesiem šis notikums kļūtu par vienu daudziem Ziemassvētku mazajiem priekiem un brīnumiem!» – tā, ieslēdzot svētku eglīšu apgaismojumu, uzsvēra Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Šogad vairākās vietās pilsētā darbosies Ziemassvētku tirdziņi. Rīgas Centrāltirgū no 16.decembra, vakaros līdz pat plkst. 21.00, notiks tirgošanās svētku noskaņā. Centrālajā laukumā apmeklētājus priecēs izrotātā svētku egle, lampiņu gaismiņas un Ziemassvētku mūzika. Apmeklētāji varēs sasildīties pie ugunskuriem.

Vērmanes dārzā nedēļas nogalēs notiks tirdziņi ar mājas apstākļos ražotu produkciju. Āgenskalna tirgū sestdienās un svētdienās notiks Ziemassvētku tirdziņi. Lielie tirgi notiks arī 23. un 24. decembrī.

No 11. decembra Kalnciema kvartālā sestdienās un svētdienās gaidīs ikgadējais Ziemassvētku tirgus. Lai sagatavotos Ziemassvētku svinībām, tirgus darbosies arī 23. decembrī un 24. decembrī, ceturtdien un piektdien.

Īpašs notikums ir mākslas tirgus «Mākslas medības» Kalnciema kvartāla galerijā, kur  no 4. decembra līdz 4. janvārim katru dienu apskatei un iegādei vairāk nekā 300 darbus piedāvās Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un laikmetīgās keramikas zīmoli.

Jūrmalā

Pilsētas galvenā Ziemassvētku egle šogad ir jūrmalnieku un viesu iecienītajā gājēju ielā – Jomas ielas sākumā Majoros. Divpadsmit metrus augstā egle ir veidota no daudziem desmitiem mazāku eglīšu, rotāta ar sniegpārsliņām un gaismas virtenēm. Arī Dzintaru mežaparkā uzstādīta egle, ko veido vairākas mazas eglītes.

Svētku noskaņu pilsētā papildina dekoratīvu eglīšu kompozīcija Horna dārzā Majoros pie Jūrmalas Kultūras centra. Jomas ielu gandrīz divu kilometru garumā rotā izgaismoti dekori pie apgaismojuma stabiem. Dubultos, iepretim dzelzceļa stacijai, un Kauguros, Talsu šosejas rotācijas apļos, izvietoti lieli izgaismoti čiekuru dekori.

Savukārt Dzintaru mežaparks krēslas stundās pārvēršas par Gaismas parku  – to rotā īpaši Ziemassvētku tematikai izgatavoti gaismas dekori, kas veidoti no vairākiem tūkstošiem krāsainu LED lampiņu. Lielākais no tiem ir jūras viļņa formā veidotais parka tiltiņš, parku apdzīvo no gaismas virtenēm veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža iemītnieki. Dzintaru mežaparks apmeklētājiem ir atvērts katru dienu līdz plkst. 22.00; svētku apgaismojums ieslēgts no plkst. 16.00.

Skaista ziemas pasaka Jūrmalā vērojama Ķemeru parkā. No plkst. 10.00 līdz 21.00 parka teritorijā pie Ķemeru ūdenstorņa skan Ziemassvētku melodijas.

Jelgavā

Pirmajā adventē Hercoga Jēkaba laukumā iedegta Jelgavas pilsētas centrālā egle, kas jau desmito gadu tiek veidota no metāla konstrukcijā ievietotām daudzām mazām eglītēm un pilsētniekus gadu mijas svētkos priecēs līdz pat janvāra vidum.

Pilsētas centrālās egles kopējais augstums ir 18 metru un tā rotāta ar 150 LED virtenēm katra 20 metru garumā – kopumā virtene ir 3000 metru gara. Egli izgaismo četri prožektori un dažāda lieluma bumbas – 24 komplekti, kas nostiprināti trosē. Pērļu, zelta un bronzas krāsas bumbas 25 – 45 centimetru diametrā. Egles metāla konstrukcija ir ap 18 metriem augsta, sastāv no 33 dabīgām eglēm, kuru vainaga augstumi ir sākot no 3,5 līdz 6,5 metriem. Tāpat pie svētku egles ir izveidots tematiskais svētku foto rāmis, kur jelgavnieki un pilsētas viesi var nofotografēties.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *