Kuri politiskie spēki atbalstīs meža nozari?

Vairums 13. Saeimas vēlēšanās kandidējošo partiju paudušas gatavību aizstāvēt meža nozares intereses.

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) un Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) šā gada 15. maijā partijām un to apvienībām, kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus uz 13. Saeimas vēlēšanām, rakstiski uzdeva jautājumus, lai noskaidrotu to viedokli par meža īpašniekiem un kokrūpniekiem būtiskiem jautājumiem. Tāpat politiskajiem spēkiem bija sniegta iespēja uz tiem atbildēt arī publiski šā gada 11. septembrī  LMIB un LKF  kopīgi organizētajā sanāksmē.

Uz sapulci ieradās sekojošu partiju pārstāvji: Eduards Smiltēns – Latvijas reģionu apvienība (LRA), Ringolds Arnītis – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Didzis Šmits – KPV LV, Gatis Eglītis – Jaunā konservatīvā partija (JKP), Daniels Pavļuts – «Attīstībai/Par!», Roberts Putnis – Progresīvie, Juris Šulcs – Jaunā vienotība (JV), Einārs Cilinskis – Nacionālā apvienība VL–TB/LNNK, Juris Jaunzems – No sirds Latvijai. Savukārt, rakstiskas atbildes ir iesūtījuši 8 no aicinātajiem 10 politiskajiem spēkiem: Latvijas reģionu apvienība (LRA), Zaļo un Zemnieku Savienība (ZZS), KPV LV,  Jaunā konservatīvā partija (JKP), «Attīstībai/Par!», Progresīvie, Jaunā vienotība (JV), Nacionālā apvienība VL–TB/LNNK.

Biedrība piedāvā savu vērtējumu (skat. attēlu) par politiķu atbildēm uz jautājumiem. Ar zaļu krāsu atzīmētas tās atbildes, kas pauž atbalstu jautājuma aktualitātei un risinājumam, ar dzeltenu krāsu atzīmēts, ka atbilde ir neitrāla vai daļēja, savukārt ar sarkanu krāsu atzīmētas tās atbildes, kurās nav redzams atbalsts no politiskajiem spēkiem.

LMIB aicina ar meža nozari saistītos cilvēkus pirms vēlēšanām iepazīties ar biedrības sagatavoto vērtējumu par to, kāds ir partiju redzējums par meža nozares attīstību, kas jums palīdzētu pieņemt atbildīgu lēmumu, lai izšķirtos par savas balss atdošanu kādam konkrētam politiskajam spēkam. LMIB kā Latvijas lielākā meža īpašniekus pārstāvošā organizācija no savas puses apņemas politiskajiem spēkiem atgādināt un informēt par to sabiedrību, ja kāds konkrēts politiskais spēks vai tā pārstāvji pēc vēlēšanām savus solījumus meža īpašniekiem nepildīs!

Avots: Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *