Kooperatīvā sabiedrība «Mežsaimnieks» sadarbībā ar vietējiem partneriem uzsāk darbību Zemgalē

Kooperatīvā sabiedrība «Mežsaimnieks» un meža īpašnieku biedrība «Bārbele» vienojušies par sadarbību. Turpmākie uzdevumi šobrīd ir audzēt biedru skaitu Zemgalē kā arī  būvēt ilgtermiņa sadarbību ar nelieliem Zemgales uzņēmējiem, kas būtu ieinteresēti mūsu biedriem nodrošināt  stādīšanas, kopšanas, mežizstrādes un koksnes pievešanas pakalpojumus.

Atbalsta kooperācijas ideju

«Ļoti ceram, ka iešūpošanās fāzei Zemgalē mēs būsim tikuši pāri līdz nākamā gada vidum un tad jau varēsim izvērst darbību tik pat aktīvi, kā tas šobrīd notiek Kurzemē.  Kurzemei uz Zemgalei kopīga vēsture ir bijusi vairāku gadsimtu garumā, domāju, arī tas nāks par labu abu šo reģionu meža īpašnieku kopdarbībai,» saka kooperatīvās sabiedrības «Mežsaimnieks» izpilddirektors Grigorijs Rozentāls.

«Kā biedrība jau kopš saviem pirmsākumiem esam atbalstījuši kooperācijas ideju. Sekojot tam, kā veidojies un attīstās «Mežsaimnieks», mēs esam ieguvuši pārliecību par to, ka mūspuses meža īpašnieku iesaistīšanās kooperatīvajā sabiedrībā «Mežsaimnieks» ļautu viņiem daudz veiksmīgāk apsaimniekot savus meža īpašumus,» atzīmē meža īpašnieku biedrības «Bārbele» vadītājs Jānis Folkmanis.

Paplašina darbību

Kooperatīvā sabiedrība «Mežsaimnieks» kā pašiem meža īpašniekiem piederošs mežsaimniecības uzņēmums Kurzemē savu aktīvu darbību un izaugsmi sāka ar 2014. gadu.  Lai arī juridiski dibinājāmies divus gadus agrāk, šie gadi pagāja taustoties un meklējot pareizo darbības modeli.  Šobrīd mūsu uzņēmumā ir 53 biedri – īpašnieki un šā gada apgrozījums būs jau tuvu vienam miljonam eiro.

Kooperatīvās sabiedrības «Mežsaimnieks» sākotnējā stratēģija ietvēra koncentrēšanos uz vienu reģionu, kurā jākļūst stipriem – Kurzemi.  Darbu veicējiem un darbu organizētājiem ir viegli strādāt 100 – 120 kilometru rādiusā no dzīves vietas.  Tas ļauj optimizēt darba laiku. Mazāk laika ir jāpavada mašīnās ceļā no objekta uz objektu. Var strādāt ar mazāku koksnes pircēju un pakalpojumu sniedzēju skaitu, nodrošinot viņus ar regulāru koksnes un darbu plūsmu. Tomēr, jau no pašas pirmās darbības dienas, esam izjutuši interesi pievienoties mums arī no meža īpašniekiem Zemgalē un Vidzemē.  Tas, protams, ir novedis pie diskusijas biedru vidū, un ar šo mēnesi ir pieņemts lēmums sākt biedru uzņemšanu arī ārpus Kurzemes.  Lai sākotnēji nodrošinātu šiem jaunajiem biedriem nepieciešamos pakalpojumus, kamēr mums Zemgalē nav savu darbinieku, esam vienojušies par sadarbību ar Vecumnieku novada meža īpašnieku biedrību «Bārbele». Šī biedrība saviem biedriem Zemgalē meža apsaimniekošanas pakalpojumus  organizē jau kopš 2006. gada.

Uzziņām:  G.Rozentāls 29196396, J.Folkmanis 29493939

www.mezsaimnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *