Konstatētas vētrā cietušās mežu teritorijas

7. augusta krusas un vēja bojājumos visvairāk ir cietusi Zemgales virsmežniecības teritorija.

Samērā lieli postījumi konstatēti arī Vidzemes reģionā, kur plosījās spēcīgs vējš ar lietu. Joprojām notiek mežaudžu bojājumu apzināšana visā Latvijas teritorijā, ko traucē ar kokiem aizgāztie ceļi.

Visvairāk cietuši Zemgales meži

Informē Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītājs Andis Purs: «Īpaši spēcīga vētra un krusa bija Dobeles novadā – Tērvetē, Bukaišos, Augstkalnē, Gardenē, Jelgavas novada Vilces pagastā. Zemgales virsmežniecības teritorijā apzinātie vētras nodarītie postījumi ir vismaz 1800ha apmērā.  Apjoms var būt vēl lielāks.»

Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā konstatēti postījumi Druvienā, Rankā, Tirzā, Lizumā AS «Latvijas valsts meži» apsaimniekotajās teritorijās izgāztas un lauztas priedes, izpostīti Lizuma kapi, Launkalnē cietuši «Meža pētīšanas stacijas» meži. Ir postījumi arī Variņu pusē.

Sēlijas virsmežniecības teritorijā būtiski vēja postījumi pašlaik nav apzināti. Kurmenes, Taurkalnes pusē meža malās ir lauzti un uz ceļiem gāzti koki, bet mežos pagaidām nav konstatēti masveida postījumi.

Ziemļvidzemes virsmežniecības teritorijā konstatētas vienlaidus vējgāzes Igaunijas pierobežā – Valkā. No Strenčiem Rīgas virzienā un ap Limbažiem lauzti atsevišķi koki, vietām saliekti bērzi nesen retinātās jaunaudzēs.

Centrālvidzeme virsmežniecības teritorijā konstatēti būtiski postījumi Piebalgas, Ļaudonas, Madonas, Mētrienas apkaimē.

Dienvidkurzemes, Ziemeļkurzemes, Rīgas Reģionālās, Dienvidlatgales un Austrumlatgales virsmežniecību teritorijās pagaidām nav konstatēti nopietni mežaudžu postījumi. 

Aicina meža īpašniekus apsekot īpašumus

Valsts meža dienests uzsver, ka lauztie, gāztie un izšūpotie koki var radīt palielinātu bīstamību gan cilvēkiem, kas mežā strādā, gan arī aktīvās atpūtas cienītājiem, ieskaitot sēņotājus un ogotājus. Tāpat vētras un krusas nodarītie meža bojājumi var kļūt par jaunām egļu astoņzobu mizgraužu savairošanās vietām, kas apgrūtinās to ierobežošanu nākamo gadu laikā. Meža īpašnieki tiek aicināti apsekot savus īpašumus un, konstatējot nozīmīgus postījumus, vērsties tuvākajā Valsts meža dienesta mežniecībā.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *