Konkurss uz Valsts meža dienesta ģenerāldirektora amatu ar mēnešalgu 4564 €

3. aprīlī Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora amatu.

Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 24. aprīlim.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas:

• atbilstība prasībām, lai pretendētu uz ierēdņa amatu;

• atbilstība likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam;

• augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (vēlams mežsaimniecībā);

• pēdējo 10 gadu laikā iegūta vismaz piecu gadu profesionālā pieredze meža nozarē un vadošā amatā.

Tāpat pretendentiem jābūt ar zināšanām un prasmi orientēties Latvijas, ES un citos ar VMD kompetenci saistītos starptautiskos normatīvajos aktos. Jāizprot ES institucionālās un tiesiskās sistēmas uzbūve un darbība, ES Zaļais kurss, tai skaitā Kopējā lauksaimniecības politika. Tāpat jābūt izpratnei arī par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, kā arī administratīvā procesa un budžeta plānošanas jautājumiem.

No pretendentiem tiek sagaidītas angļu valodas zināšanas B2 līmenī. Pretendentiem jābūt ar labām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, argumentācijas, komunikācijas un prezentācijas prasmēm. Jautājumus jāprot risināt ar sistemātisku pieeju un jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts zemkopības ministram iecelšanai amatā. Ieņemot amatu, nākamais VMD ģenerāldirektors saņems mēnešalgu 4564 euro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem un iespēju ar savām zināšanām un prasmēm veicināt meža un meža nozares ilgtspēju Latvijā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, zemkopības ministra padomniece Aiga Grasmane, Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks klimata politikas jautājumos Dagnis Dubrovskis un Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks. Tāpat pretendentu vērtēšanā tiks piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Meža nozares arodbiedrības priekšsēdētāja Kristīne Rapa un biedrības «Latvijas Kokrūpniecības Federācija» prezidents Indulis Kovisārs.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *