Konkurss mežsaimniecisko darbu veikšanai

AS «Latvijas valsts meži» (LVM) izsludina atklātu konkursu meža stādīšanas, jaunaudžu kopšanas, agrotehniskās kopšanas un atjaunoto platību aizsardzības darbu veikšanai 2020.–2024. gadam.

Konkursā aicināti piedalīties darbu veicēji ar mežkopības darbu pieredzi vai bez tās. Piedāvājumi jāiesniedz elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) līdz 11. oktobra plkst. 12.00.

«Esam novērojuši, ka mežsaimniecisko darbu piedāvājums šķiet saistošs gan vīriešiem, gan sievietēm. Būtiski, lai cilvēkam būtu vēlme strādāt un profesionāli pilnveidoties. Mums ir gandarījums, ka esam ieguvuši uzticamus un zinošus sadarbības partnerus Latvijas reģionos, kuri ik gadu piesakās mežsaimniecisko darbu veikšanai. Lielākajai daļai šo cilvēku darbs mežā ir pastāvīgs ienākumu avots, bet citiem – iespēja gūt papildu ienākumus,» stāsta LVM Mežkopības kvalitātes vadītājs Lauris Ropājs.

Potenciālie darba veicēji konkursa ietvaros aicināti pieteikties vienam vai vairākiem mežsaimnieciskajiem darbiem: meža stādīšanai (19 960 ha), atjaunoto meža platību papildināšanai (2 869 ha), atjaunoto meža platību agrotehniskajai kopšanai (52 084 ha), jaunaudžu kopšanai (49 942 ha), atjaunoto meža platību aizsardzībai (32 155 ha) un jauno kociņu stumbru aizsardzībai (9 865 ha). Līgumus ar konkursa uzvarētājiem LVM slēgs uz vienu, trim vai pieciem gadiem. Darba vietas plānotas 66 meža iecirkņos visos Latvijas reģionos.

Pakalpojuma sniedzējs savu darba uzdevumu saņems elektroniski LVM mobilajā lietotnē, kurā norādītas darba vietas koordinātas mežā. Pēc darba pabeigšanas un tā kvalitātes pārbaudes atbilstoši LVM prasībām, sadarbības partneris saņem apmaksu.

«Nākamajos piecos gados kopā ar sadarbības partneriem plānojam veikt mežsaimnieciskos darbus 166 875 hektāru platībā. Tas dod lielisku iespēju cilvēkiem no visiem Latvijas reģioniem pieteikties veicamajiem darbiem ar dažādām prasmēm un pieredzi meža darbos, turklāt dažādie darbu komplekti ļauj strādāt mežā visu gadu. Jau otro gadu pieteikšanās konkursam notiek elektroniskajā iepirkumu sistēmā, kas to padara drošu, ātru un ērtu lietošanai attālināti,» skaidro LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.

Pateicoties meža kopšanas darbiem, LVM reģionos rada papildus darba iespējas vietējiem iedzīvotājiem. Tie ir gan sezonāli darbi, kurus darba veicējs var organizēt paralēli savam ikdienas darbam, gan dažādi pastāvīgi darbi. Agrotehniskās un jaunaudžu kopšanas darbos nepieciešama krūmgrieža un motorzāģa operatora apliecība, jo nereti darbs rit tādās jaunaudzēs, kur nepieciešams izmantot motorzāģi.

Jaunaudžu kopšana tiek veikta, lai ne tikai izveidotu augšanas apstākļiem piemērotu audzes sastāvu un uzlabotu koku augšanas apstākļus, samazinot arī nākotnes mežizstrādes izmaksas, bet arī, lai samazinātu sniega un vēja bojājumu riskus, saglabātu un veidotu sugu daudzveidību, vizuālo kvalitāti un kultūrvēsturisko mantojumu.

AS «Latvijas valsts meži»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *