Koksnes cena augsta

DSC_7555

Šis varētu būt meža īpašniekiem labs gads, skuju koku zāģbaļķu un papīrmalkas cenas šobrīd kopumā ir uzskatāmas par labām – šādu viedokli pauž Meža īpašnieku kooperatīvās sabiedrības «Mežsaimnieks» pārstāvji. Gada sākumā jūtami pieauga zāģbaļķu iepirkuma cenas.  Pasaules ekonomikai izejot no krīzes, zāģbaļķu sortimenta cenu perspektīva ir uzskatāma par labu.

Neliela cenas pieauguma tendence ir vērojama arī skuju koku papīrmalkai.  Bērza papīrmalkas cenas, lai arī pamazām kāpjošas, tomēr šobrīd ir uzskatāmas par zemām.  Finierkluču cena ir samērā laba.  Taras kluču un malkas segments ir stabils.  Malkas cena nav augusi jau vairākus gadus. Šī gada siltā ziema te nav bijusi meža īpašnieku sabiedrotā.

Šogad, kopš neliela pieauguma gada sākumā, priedes, egles un skuju koku papīrmalkas cenas vairs nav mainījušās. Bērza papīrmalkas cena pakāpeniski turpina pieaugt.  Martā nedaudz pieaugusi apses papīrmalkas cena pie atsevišķiem pircējiem. Egles zāģbaļķu iepirkuma cenas Kurzemes zāģētavās jūtami pieauga gada sākumā.  Kopš tā brīža vairāk izmaiņas nav notikušas. Vērojot vispārējo globālo ekonomisko izaugsmi, arī uz priekšu cenas pazemināšanās nav paredzama.  Iespējams ir pat tālāks tās pieaugums. Arī priedes zāģbaļķu iepirkuma cenas Kurzemes zāģētavās gada sākumā jūtami pieauga.  Kopš gada sākuma tās ir stabilas un vairs nav mainījušās.  Ar sala iestāšanos iepirkuma cenas zariem šķeldošanai pie ceļa bija jūtami augušas, taču kopumā ņemot siltā ziema diemžēl nenodrošināja šo cenu noturību.

Avots: KS «Mežsaimnieks»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *