Kokapstrādes uzņēmumi nosūta vēstuli

Vairāk nekā 100 kokapstrādes uzņēmumi un tajos nodarbinātie vairāk nekā 5000 darbinieki nosūtījuši vēstuli Latvijas prezidentam Egilam Levitam, ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam, Latvijas Kokrūpniecības federācijai un AS «Latvijas valsts meži», kurā aicina politiķus apzināties nacionālās kokrūpniecības lomu reģionu ekonomikā, darbavietu nodrošināšanā un tāpēc nepieļaut pārsteidzīgus lēmumus, kas var vecināt nozīmīgu nacionālās ražošanas samazināšanos un bezdarba pieaugumu visas valsts mērogā.

Viņi norāda, ka neatbalsta politiski motivētu izmaiņu veikšanu AS «Latvijas Valsts meži» vadībā un nepārdomātas izmaiņas kokmateriālu tirdzniecības noteikumos, kas varētu dramatiski ietekmēt visu nozares uzņēmumu kokapstrādes ražošanas jaudas un koksnes izstrādājumu eksportspēju. Tas ir īpaši kritiski periodā, kad Eiropā un citur pasaulē tiek piedzīvota ekonomiskā lejupslīde un konkurences cīņa eksporta tirgos jau tā ir saasinājusies.

Uzņēmēji aicina pārtraukt un nepieļaut pēdējo mēnešu centienus panākt būtiskas un neatgriezeniski negatīvas izmaiņas kokrūpniecībā, kas ir viena no stabilākajām un nozīmīgākajām Latvijas ekonomikas nozarēm. Šobrīd tiek izdarīts spiediens uz Latvijas lielākā mežu īpašnieka AS «Latvijas valsts meži» valdi, lai tiktu mainīti līdzšinējie koksnes pārdošanas principi, ļaujot neapstrādātus koksnes izejmateriālus un zāģbaļķus uzpirkt ārvalstu uzpircējiem bez vietējām ražotnēm. Nepārdomāti mainot esošos koksnes tirdzniecības nosacījumus, priekšrocības var iegūt uzpircēji no citām valstīm, piemēram, Ķīnas, kur tiem ir ievērojams valsts atbalsts.

Kokapstrādes uzņēmēji uzskata, ka tā būtu politiska bezatbildība un kaitniecība, pēkšņi mainīt valsts koksnes tirdzniecības nosacījumus, sašaurināt vietējo kokapstrādes uzņēmumu iespējas iegādāties koksnes izejmateriālus savām ražotnēm un zāģētavām, bet vienlaikus, zem konkurences lozunga, veicināt ārvalstu uzpircēju iespējas izpirkt valsts mežos iegūtos kokmateriālus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *