Klāt Meža dienas!

Pavasaris katru gadu atnāk un atgādina par tradīcijām, kuras ievērojam katru gadu. Viena no tām ir «Meža dienas».

Arī šogad pasākumi plānoti katrā Latvijas novadā. Tūkstošiem iedzīvotāju iesaistīsies koku stādīšanā, atkritumu vākšanā un citos sabiedrībai un dabai derīgos darbos. Lūk daži no plānotajiem pasākumiem.

  • Mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā «Pūpoli» ikgadējais «Meža dienu» pasākums 29. aprīlī notiks sadarbībā ar Meža konsultāciju pakalpojumu centru un Neretas novada Mazzalves pamatskolu. Audzēkņi un skolotāji iepazīsies ar izlases ciršu mežsaimniecības praksi un uzzinās, kā atjaunot un uzturēt zemes īpašuma robežas un robežzīmes. Praktiskajā daļā plānota vairāku kupicu atjaunošana. Pasākumos parasti tiek savākti arī atrastie sadzīves atkritumi.
  • Pārgaujas novada Stalbes pagasta saimniecībā «Tīraines» sadarbībā ar Valsts meža dienestu, Stalbes vidusskolu un Meža konsultāciju pakalpojumu centru plānota melnalkšņu stādīšana neizmantotā lauksaimniecības zemē un sadzīves atkritumu vākšana. Pasākuma norises laiks tiks precizēts.
  • Latvijas privātajos mežos izcirtumu atjaunošana ar sertificētiem priežu stādiem notiek diezgan reti. Lai veicinātu priežu stādīšanu, vairāki Pārgaujas un Kocēnu novada mežkopji nolēmuši ķerties pie stādāmajiem stobriem un gandrīz hektāra platībā paveikt šo atbildīgo uzdevumu. Pasākums norisināsies sadarbībā ar Valsts meža dienestu. Norises laiks tiks precizēts.
  • Pārgaujas novada Straupes pamatskolā skolēniem un skolotājiem būs iespēja iepazīties ar mežsaimniecībā pielietojamiem darba instrumentiem. Pasākums notiks sadarbībā ar Valsts meža dienestu un tā norises laiks tiks precizēts.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *