Kā nepazust mežā?

Ik gadu daļai mežā gājēju nākas piedzīvot nepatīkamas sajūtas, jo nākas konstatēt, ka ir apmaldījušies.
Diemžēl ir gadījumi, kad pazudušais cilvēks no meža vairs nepārnāk.
Atbilstoši apstākļiem
Strauji tuvojas laiks, kad daudzi dosies dabā, lai izbaudītu meža veltes – sēnes, ogas un citus labumus. Lai pasargātu sevi un citus no nepatīkamiem brīžiem, pirms doties uz mežu derētu padomāt un plānot, kā to izdarīt vislabāk. Vispirms jāsaprot, uz kuru mežu dosieties un ko tur darīsiet. Vai šis mežs būs piemērots Jūsu fiziskajām spējām? Kā zināms, meži nav vienveidīgi. Atšķiras ne tikai koku sugas, bet arī to daudzums, augsnes mitruma apstākļi, meža ainavas pārskatāmība un attālums līdz tuvākajam ceļam.
Labāk, ja cilvēks uz mežu nedosies viens. Tomēr, ja tas nav iespējams, ieteicams tuviniekus informēt par to, uz kuru mežu dosieties un kad plānojat atgriezties mājās. Pastaigām dabā noteikti nepieciešams piemērots, viegls apģērbs un apavi. Ja būs nepieciešama personas meklēšana, spilgtas krāsas apģērbs darbus atvieglos.
Tukšām rokām uz mežu iet nevar
Parasti uz mežu ejam tukšiem groziem un spaiņiem, lai tur tos piepildītu. Tomēr, ja vēlamies drošību, tad noteikti nedrīkstam aizmirst paņemt līdzi mobilo telefonu ar pielādētu akumulatoru, nazi, ūdeni un sērkociņus. Pieredzējušais meža izstrādes speciālists Jānis Dālmanis no Cēsīm atzīst, ka savulaik apmaldījies mežā, tomēr mūsdienās, pateicoties moderno tehnoloģiju sniegtajām iespējām, tas gandrīz ir neiespējami. «Kad nebija jaunās tehnoloģijas, tad apmaldīties bija iespējams, sevišķi vietās, kur mežs ir vienāds. Atceros, vienreiz maldījos kādu stundu. Man ir viedtālrunis, kurā esmu uzstādījis lietotni «LVM GEO». Ar to ir gandrīz neiespējami apmaldīties. Galvenais, jāseko līdzi, lai akumulators ir pielādēts. Esmu dzirdējis, ka atsevišķiem mobilo telekomunikāciju operatoriem pārklājums nav visur. Ja jāiet mežā, tad jāizvēlas tāds operators, kuram ir labs pārklājums. Ejot uz mežu noteikti jāņem līdzi lukturis, sērkociņi, ūdens pudele un kāds šokolādes batoniņš, lai pietiek enerģijas lielas fiziskas slodzes gadījumos,» ir pārliecināts Jānis Dālmanis.
Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *