Jauno mežsaimnieku sasniegumi

Ogres tehnikuma audzēkņi no 31. maija līdz 4. jūnijam piedalījās Eiropas jauno mežsaimnieku profesionālās meistarības konkursā (European Student Championship in Forestry Skills – ESCFS) Kongsbergā, Norvēģijā.

ESCFS ir sacensības starp Eiropas skolām, četru jauniešu sastāvā, kuri mācās mežsaimniecības jomā un ir vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Šogad kopumā startēja 18 komandas, un Ogres tehnikumu, Latviju pārstāvēja Gabriēls Filips Gills, Eduards Kārkliņš, Pēteris Radziņš un Emīls Zaķis.  Arī Ogres tehnikuma jaunietēm Rēzijai Bankaus un Evelīnai Afanasjevai bija iespēja apliecināt savas prasmes, startējot Starptautiskajā meiteņu komandā kopā ar audzēknēm no Slovēnijas. Konkursa laikā komandām bija jāpiedalās meža stafetē (šogad tā bija 4 km distance ar 16 uzdevumiem), kā arī katram dalībniekam jāveic piecas tehniskās disciplīnas – ķēdes maiņa, koku gāšana, kombinētā garumošana, precīzā garumošana, atzarošana.

Ogres tehnikuma jaunieši vīriešu klasē kopvērtējumā ierindojoties 7. vietā, bet meža stafetē esot starp piecām labākajām komandām, savukārt Starptautiskā sieviešu komanda kopvērtējumā ieguva godpilno 2. vietu un  3. vietu meža stafetē. Evelīna Afanasjeva sieviešu klasē bija labākā  atzarošanas disciplīnā, iegūstot 1. vietu, un izcīnīja 3. vietu precīzās garumošanas disciplīnā. ESCFS rīcības komiteja ir apstiprinājusi, ka 2024. gadā ESCFS notiks Rumānijā, bet 2025. gadā – Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *