Jauniešu koka idejas izgrezno novadu

medumi-2_cv

Projekts « Kokapstrādes popularizēšana Medumu pagastā» tika atbalstīts Daugavpils novada rīkotajā projektu konkursā «Uzlabosim savu ikdienu». Darbnīcas ietvaros Medumu pagasta jauniešu biedrības «Medumu cerība» jaunieši vasarā veidoja informācijas stendus un informatīvās norādes, kuras izvietoja pagasta teritorijā.

Atbalstot jauniešus, novads iegūst vairāk nekā plānots

Projekta «Kokapstrādes popularizēšana Medumu pagastā» mērķis ir veicināt jauniešu lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kas ietver jaunu iemaņu gūšanu kokapstrādē ar ilgtermiņa labuma radīšanu pagasta teritorijā un pagasta tēla reprezentēšanu novadā un citviet Latvijā. Par projektā iegūto finansējumu biedrība «Medumu cerība» iepirka dēļus, izdedzināšanas aparātu, zāģus, krāsas un citus materiālus un instrumentus kokapstrādei.

Pirmais, ko jaunieši izveidoja, bija informācijas stends, kurš tika uzstādīts pie jauniešu centra. Turpinājumā jaunieši izgatavoja informatīvās norādes, kuras līdz Daugavpils novada jaunatnes salidojumam, kas notika Medumos 9. un 10. augustā, tika izvietotas Medumu parka teritorijā. Norādes tagad palīdz parka viesiem vieglāk orientēties plašajā teritorijā. Vajag piebilst, ka pateicoties jauniešu darbībai kokapstrādes jomā un izveidotajām norādēm un informatīvajiem stendiem, tiek saglabāts kantrī (country) stils, kurā tiek izrotāta visa pagasta teritorija.

Tā kā pēc norāžu izveides pāri palika daudz materiāla, jaunieši turpina iesākto un izveidoja soliņus ciemata centrā. Taču ar šo darbi nebeigsies un jaunieši jau plāno veidot dāvanu Medumu pagastam, par godu pagasta svētkiem, kas notiks septembra sākumā. Jaunieši septembrī prezentēs kokapstrādes mākslu arī pagasta svētku un Daugavpils novada dienu ietvaros.

Darbnīcās vecākie jaunieši apmācīja jaunākos un sekoja līdzi darba drošības noteikumu ievērošanai. Nodarbe ir iepatikusies, jo šādas radošās darbnīcas Medumos vēl līdz šim nav notikušas. Interesanti ir tas, ka darbnīcas aktivitātēs iesaistījās ne tikai zēni, bet arī vairākas meitenes Pēc projekta ietvaros paredzēto aktivitāšu klāsta, jaunieši domā turpināt aktīvi darboties kokapstrādes darbnīcā un veidot vēl daudzas interesantas lietas. Jāatzīst, ka Daugavpils novada Medumu pagasta jauniešu grupa ir lietderīgi pavadījuši vasaras brīvlaiku, apgūstot jaunas iemaņas un vienlaikus izdaiļojot apkārtējo vidi.

Āris Upenieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *