Ja gribam piedzīvot bērnu smieklus un neviltotu prieku viņu acīs

Šogad pašvaldībām visā Latvijā uzticēts rīkot atbalsta nometnes, lai īstenotu psihoemocionālā atbalsta pasākumus Covid–19 pandēmijas radīto seku mazināšanai, plānojot iesaistīt 23100 bērnus un jauniešus.

Dažkārt šādas iniciatīvas paliek vien uz papīra. Tagad, atskatoties, varam redzēt to, cik lielu devumu skolēnu atbalstam par saviem līdzekļiem meža nozare sniedza pirms Covid–19 pandēmijas, un ja šādas iespējas būtu atļautas, sniegtu arī tagad. Šeit – fotogrāfijās varam vērot izglītojošo pasākumu 1200 bērniem no 50 dažādām Latgales reģiona skolām aizraujošās Meža dienās «Latvijas Finiera Zaļā klase» 2019. gada 12. septembrī Rēzeknes novada, Vērēmu pagasta Sarkaņkalnā.

Pasākumu atbalsta 100 meža nozares profesionāļi – uzņēmumi un organizācijas

12. septembrī visas dienas garumā 29 dažādās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīja kopumā gandrīz 100 meža nozares profesionāļi no dažādiem uzņēmumiem un organizācijām. Klases, apmeklējot pieturas, piedalījās izglītojošās aktivitātēs un varēja iegūt praktisku un interesantu informāciju par mežu, tajā augošajiem kokiem un sastopamajiem dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Interesenti klātienē varēja apskatīt meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehniku, kā arī iepazīties ar plašo Latvijā ražoto koksnes produktu klāstu un to izmantošanu pasaulē. Skolēni guva plašu informāciju arī par izglītības iespējām ar meža nozari saistītās specialitātēs. Aktīvās dienas noslēgumā skolēni apsprieda redzēto un piedzīvoto kopīgā piknikā pie ugunskuriem vairāk nekā 200 metrus augstajā Sarkaņkalna virsotnē – vienā no gleznainākajām Rēzeknes novada vietām!

2019. gadā «Latvijas Finiera Zaļā klase» Sarkaņkalnā tika rīkota pirmo reizi. Lai gan pasākuma formāts nebija jauns – tas veidots, balstoties uz tādu meža nozares pasākumu pieredzi, kā «Meža ABC» Kurzemē, kas notiek jau kopš 2005. gada, «Latvijas meža dienas» Tērvetē, «Nāc līdzi, iesim mežā!» Priekuļos un citiem.

Domājot par bērnu ērtību, izglītību, izklaidi

Arī «Zaļās Klases» zīmols ir jau pārbaudīta vērtība – ar šādu nosaukumu «Latvijas Finieris» ir organizējis izglītojošos konkursus skolēniem jau 10 gadus. Kā atzīst »Latvijas Finiera» padomes loceklis Jānis Staris: «Jutām, ka ir pienācis laiks «Zaļo Klasi» transformēt jaunā formātā. Kopā ar kolēģiem no LVM radījām izglītojošu pasākumu, kas orientēts tieši uz Latgales reģionu, kur līdz šādi pasākumi nav notikuši. Tagad Latgales bērniem vairs nav pus diena jāpavada autobusā, lai uzzinātu par mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā. Mūsu visu lielākais gandarījums ir piedzīvotie bērnu smiekli un neviltotais prieks viņu acīs.»

Jāatzīmē, ka «Sarkaņkalns» ir «Latvijas Finiera» īpašumā esoša izglītības un aktīvās atpūtas vieta Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Plikpūrmaļos, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas. Kopš 2018. gada oktobra «Sarkaņkalnu» apsaimnieko nodibinājums «Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai». Fonds, sadarbībā ar partneriem, iesaistās sabiedriskās domas veidošanā par ilgtspējīgu cilvēku un apkārtējās vides mijiedarbību, kā arī zemes racionālu izmantošanu, ar mērķi vairot cilvēku izpratni un zināšanas par dabas sniegtajām iespējām un resursiem, kā arī neatlaidīgu un cieņpilnu darbu, kura rezultātā tiek radīta materiāla vai nemateriāla vērtība, aktīvs vai pasīvs kapitāls, kas turpmāk ir par pamatu ne vien vienas ģimenes, saimniecības vai uzņēmuma virzītājspēkam, bet ir arī visas valsts attīstības pamatā.

Pasākumu organizēja koncerns «Latvijas Finieris» sadarbībā ar AS «Latvijas valsts meži» (LVM) ar mērķi nodrošināt iespēju Latgales reģiona pamatskolas vecuma bērniem informējoši izklaidējošā veidā iepazīties ar mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā.

Interese par pasākumu bija tik liela, ka tika nolemts, ka «Latvijas Finiera Zaļajai klasei» Sarkaņkalnā nākotnē jākļūst par tradīcijām bagātu pasākumu, kurā vienas dienas garumā tiekas jaunieši no apkārtnes skolām, lai izzinātu un aktīvi darbotos brīvā dabā.

Nu jau otrais gads, kopš pasākumu skolēniem rīkot liedz aizliegumi un neskaidrības Covid-19 pandēmijas sakarā. «Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai» valdes loceklis Arnis Krancāns norāda: «Mēs domājam, pirmkārt, par bērnu drošību. Šobrīd nevaram plānot pasākumu, jo nepārtraukti mainās likumdošana Covid-19 ierobežošanas sakarā. Lai sagatavotos pasākumam un nodrošinātu tā norisi ir nepieciešama nopietna apjomīga sagatavošanās ilgāku laiku iepriekš. Pandēmijas laikā daudzas Latgales skolas mūsu skaisto pulcēšanās vietu Sarkaņkalna virsotnē izmantoja mācību organizēšanai dabā.»

Vineta Kalve

Foto: Latvijas Finieris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *