Izstrādāts koka būvkonstrukciju projekts

Lai veicinātu zemu izmaksu, tostarp ekspluatācijas izmaksu, ergonomisku, ērti lietojamu un energoefektīvu mājokļu pieejamību, izstrādāts būvniecības tipveida projekts daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai, kuras pamatā ir moduļveida koka būvkonstrukcijas.

Tipveida projekts paredzēts daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas būvniecībai ar pieciem virszemes stāviem, pagrabstāvu un vienu vai vairākām sekcijām (kāpņu telpām), katrā pa 29 vienas līdz četru istabu dzīvokļiem. Katrā sekcijā ir paredzēts arī lifts. Tipveida projektu ir iespējams pielāgot. Dzīvokļi ir pielāgoti arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Publiskā iepirkuma rezultātā tipveida projektu izstrādāja Personu apvienība «CUBED, RUUME arhitekti, BICP, RAPS arhitekti».

Tipveida projekta dokumentācija un BIM modeļi ir pieejami bez maksas Būvniecības informācijas sistēmā. Kopš publicēšanas tas jau ir lejupielādēts 387 reizes.

Aptaujas rezultātā 12 pašvaldības (Bauskas, Gulbenes, Liepājas, Līvānu, Madonas, Preiļu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Tukuma, Valmieras un Dobeles) apstiprināja, ka plāno izmantot izstrādāto tipveida projektu zemas īres maksas mājokļu būvniecībai.

Ekonomikas ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *