Igaunijā izsludina ārkārtas situāciju

Igaunijas Mežrūpniecības un kokrūpniecības savienība un Privāto mežu savienība izsludinājušas ārkārtējo situāciju saistībā ar neierasti slapjo rudeni un silto ziemas sākumu. Abas organizācijas norāda, ka veikt sezonālos mežizstrādes darbus tik slapjā laikā būtu bezatbildīgi attieksmē pret dabu un nesavienojami ar mežu apsaimniekošanas labo praksi.

Tās uzsvērušas, ka nelūdz valdībai finansiālo palīdzību, bet izteikušas cerību, ka valdība apstiprinās ārkārtējo situāciju, jo tas ļautu labāk izskaidrot situāciju partneriem. Nozares organizācijas cer, ka izpratni šai situācijā pirmkārt izrādīs finanšu institūcijas un lielie patērētāji, aģentūras, kas strādā ar Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem un arī pašas mežu nozares spēlētāji.

«Īpaši grūtā situācijā ir cilvēki, kas mežā pelna iztiku. Sekas var neizpausties uzreiz, bet pašlaik lietainā laika dēļ mums nākas strādāt tajās vietās, kur parasti strādājam pavasara atkušņu laikā, un tas nozīmē, ka pavasarī stāvoklis var izrādīties vēl sliktāks,» atklāj Mežrūpniecības un kokrūpniecības savienības valdes priekšsēdētājs Mareks Kaze.

Kopš pagājušā gada augusta nokrišņu daudzums Igaunijā par trešdaļu pārsniedzis vidējos rādītājus, turklāt ziemas sākums ir siltāks nekā parasti un slapjā zeme vēl nav sasalusi. Daudzviet izveidojušās ūdens lāmas un mežu ceļi kļuvuši pilnīgi neizbraucami, citur nācies noteikt ierobežojumus smagajam transportam, tādēļ meža darbi ir apgrūtināti vai pat neiespējami.

Avots: Leta, Bns

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *