Iepazīst mežu kopā ar SIA «Bergvik Skog»

 

15. jūnijā Rēzeknes novada Feimaņu pagasta meža saimniecībā «Dzelzceļnieki» notika izglītojošā nodarbība «Iepazīsti mežu kopā ar SIA «Bergvik Skog»». Pasākumu organizēja SIA «Bergvik Skog», SIA «Meža īpašums», «ForestryAB», SIA «Skogssallskapet», SUSAB kopā ar Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MPKC) Rēzeknes nodaļu.

Izzina mežu un dodas ekskursijā

Feimaņu pamatskolas skolas direktore Aina Drikšņa: «15. jūnijā Rēzeknes novada Feimaņu pagasta meža saimniecībā «Dzelzceļnieki» skolēniem bija iespēja piedalīties mežu izzinošā pārgājienā pa mežu, praktiski apgūstot jaunas zināšanas par mežu kopā ar SIA «Bergvik Skog. Visi skolēni ar prieku aktīvi iesaistījās uzdevumu veikšanā. Izmantojot apļveida parauglaukuma metodi, paši veica eglīšu stādītā laukuma mērīšanu un noteica, ka nepieciešamo stādu skaits uz vienu hektāru tajā ir 2500.  Ar aizrautību skolēni darbojās dastošanas procesā – koka caurmēra mērīšanā ar speciālu ierīci – dastmēru, mācījās noteikt augošās 20 metrus augstās priedes augstumu ar augstummēra palīdzību un jauno priedīšu vecumu, saskaitīt gadskārtas egles un priedes celmiem, pazīt dabā vietējos kokus un krūmus, vērot meža dzīvnieku postījumus, veikt citus uzdevumus. Katrs mēģināja pielietot meža atjaunošanas–stādīšanas instrumentus darbībā, strādāt ar rokas darbarīkiem–stādāmo lāpstiņu, stādāmo stobru, Koļesova šķēpu, Plūmes lāpstu, Zviedru urbi.

Nodarbības noslēgumā tika organizēts pikniks, minētas mīklas, spēlēta interaktīvā spēle «Mežs». Skolēnu degsme darboties pārliecināja, ka izglītojošā nodarbība mežā bija interesanta.»

26.jūnijā Feimaņu pamatskolas skolēniem bija iespēja divu dienu garumā pilnveidot zināšanas par mežu, dodoties izglītojošā braucienā – mācību ekskursijā uz Vidzemi. Skolēni apmeklēja un iepazina Teiču dabas rezervātu, Sildas dabas taku, Kalsnavas arborētumu, briežu dārzu «Viesakas» Ērgļu novadā. Pirms došanās mājupceļā izvingrināja kājas, uzkāpjot un nokāpjot no augstākā reljefa punkta Latvijā – Gaiziņkalna.»

Pasākumus vadīja MPKC Rēzeknes nodaļas vadītāja Valda Brice un SIA «Skogssallskapet» Latgales iecirkņa vadītāja vietnieks Edgars Silkāns. 2015. gadā plānots organizēt sešus šādus pasākumus.

Āris Upenieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *