Gūst panākumus jauno mežsaimnieku konkursā

Septembra sākumā Maskavas apgabalā (Krievijā) norisinājās XIV Starptautiskais Jauno mežsaimnieku konkurss. Latviju tajā godam pārstāvēja Ogres tehnikuma (OT) 2. kursa audzēknis Gints Kārlis Bernšteins, iegūstot 4.vietu.

Pēta, kā aizsargāt egļu un priežu jaunaudzes

Latvijas pārstāvis Gints Kārlis Bernšteins prezentēja darbu «Briežu un aļņu radītie bojājumi priežu un egļu jaunaudzēs». «Šo tematu izvēlējos tāpēc, ka man tā interesē, un to biju sācis pētīt vēl pirms konkursa. Problēma ir ļoti aktuāla arī Kurzemē, kur es dzīvoju, jo tur novēroti vislielākie postījumi Latvijā. Tāpēc man ieinteresēja, kā egļu un priežu jaunaudzes tiek aizsargātas,» atklāj Gints Kārlis Bernšteins.

OT audzēkņa zinātniskais darbs sastāvēja no paša veiktajiem pētījumiem, vērojumiem, intervijām un konsultācijām ar pieredzējušiem mežkopjiem, balstoties uz faktiem un argumentiem.

«Savā darbā izmantoju arī AS «Latvijas valsts meži» materiālus un informāciju par iepirkumiem. Vadoties pēc iegūtajiem datiem, salīdzināju metodes, kuras ir vairāk efektīvas un tiek izmantotas bojājumu novēršanā. Pētīju arī Valsts meža dienesta statistiku par meža dzīvnieku uzskaiti un dinamiku Latvijas mežos,» stāsta zinātniekā darba autors. «Tikko beidzu prezentāciju, bija vērojama liela interese par dzirdēto. Žūrijas komisijas locekļi rindas kārtībā sāka uzdot jautājumus. Viens no profesoriem, kas sēdēja žūrijā, uzdeva tik sarežģītu jautājumu, ka tulks to nespēja iztulkot no krievu uz angļu valodu, kurā es prezentēju darbu, taču es atbildēju un jautātājs ar manu sniegumu bija apmierināts. Jāpiebilst, ka nevienam no konkursa dalībniekiem netika uzdots tik daudz jautājumu.»

No visiem kontinentiem

Gints atzīst, ka lielākie ieguvumi no dalības starptautiskā konkursā ir jaunas zināšanas un iespēja komunicēt ar dažādu valstu jauniešiem: «Pirmo reizi varēju sajust pasauli globālā mērogā, jo šeit bija jaunieši no visiem kontinentiem. Izmantoju iespēju tikties ar jauniešiem no dažādām valstīm un aprunāties, kā notiek mežizstrāde citās valstīs, ar kādām problēmām viņi saskaras.»

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki, arī Gints Kārlis Bernšteins un viņa pedagogs Klāvs Miezis, netālu no konkursa norises vietas pie viesnīcas «Planerskaja» Himkos iestādīja kokus. Tur zaļos arī bērzs ar uzrakstu «Latvija».

Ginta zinātniskais darbs neieguls plauktā, jo tā autors plāno turpināt iesākto pētījumu studiju laikā Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur gatavojas iestāties pēc Ogres tehnikuma absolvēšanas.

Gints Kārlis Bernšteins ir Ogres tehnikuma Mežsaimniecības tehniķu izglītības programmas 2.kursa audzēknis. Uz konkursu Gints devās kopā Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītāju Klāvu Miezi. Gan audzēknis, gan viņa pedagogs ir gandarīti par lielisko panākumu starptautiskā konkursā, kurā piedalījās 45 jaunieši no 28 Eiropas, Āzijas, Amerikas un Āfrikas valstīm.

Klāvs Miezis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *