Godina meža nozares gada balvas «Zelta čiekurs 2021» laureātus

Tērvetes dabas parkā 27. maijā Meža dienu laikā notika «Zelta čiekurs 2021» svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonija.

Tās laikā Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, godinot un izsakot atzinību par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu meža nozarē, sveica ar uzrunu gada balvas laureātus un visus klātesošos:

Mūžs veltīts meža nozarei

«Šodien esam kopā.  Ir patīkami redzēt cilvēkus, kas ikdienā strādā ar mežu, mežā, un ir veikuši ļoti daudz ko. Lai gan nelielais lietus šodien mūs nedaudz patraucēja, bet jāatceras, ka, ja nebūtu šo Latvijai raksturīgo laika apstākļu, mēs nevarētu lepoties ar tādu mežu un tādiem kokiem, slaveno Rīgas priedi. Atcerēsimies, ka garākā Latvijas priede aug tepat netālu, Tērvetē, varbūt tieši tādēļ mēs šodien pulcējamies pie Latvijas garākajām priedēm.

Skaitļi ir ļoti lieli, ko Latvijai nozīmē mežs. Vairāk kā puse Latvijas ir klāta ar mežu. Desmitiem, simtiem  tūkstoši cilvēku savā darbā ir saistīti ar mežu. Tā ir vairāk nekā piektā daļa mūsu eksporta. Mums ir izveidota nozare, sākot ar mācību iestādēm – vidējām, augstākajām, zinātnes iestādēm. Mums ir lielāki uzņēmumi un mazāki, mums ir meža īpašnieki, kuriem pieder viens hektārs un mums ir arī lieli meža īpašnieki. Un tas patiešām dod šo nozares darba rezultātu. Bet jebkurā no šiem posmiem galvenais ir cilvēks. Tie ir cilvēki, kuri ir izvēlējušies saistīt savu dzīvi ar mežu. Un šodien mums ir iespēja šos cilvēkus godināt un pateikties viņiem. Katram šis darbs ir bijis savādāks, kā viņš ir nonācis līdz atzinībai, ko ir vērtējusi žūrija, bet noteikti ikvienam šī ir pārliecība, ka mežs ir viņa vērtība, darba piepildījums, sapņu piepildījums.

Gada balvas «Zelta čiekurs» laureāti ir cilvēki, kas meža nozarē ir paveikuši ko paliekošu un vērtīgu. Nozares profesionāļi, kuriem mēs gribētu līdzināties un no kuriem gribētu mācīties. Kā ikkatru gadu, arī šoreiz īpaši godinājām cilvēkus, kas visu savu darba mūžu ir veltījuši meža nozarei. Viņi pieredzējuši, kā meža nozare ir mainījusies un gājusi līdzi laikam. Kaut arī šajā laikā tehnoloģijas ir attīstījušās, tomēr cilvēciskais faktors palicis nemainīgs – zināšanas un pieredze ir neatņemamas meža nozares attīstībā. Tāpēc ņemsim par paraugu arī savā darbā viņu mīlestību pret mežu un darbu, ko katrs no viņiem ir nepagurstoši veicis.

Izmantosim šo iespēju šodien visiem kopā pateikties viņiem un novēlēt, ka nākotnē būs vēl jaunas idejas un darbi ko darīt.»

Meža īpašnieku biedrības apsveikums

Ar uzrunu «Zelta čiekurs 2021» gada balvas laureātus un visus klātesošos sveica arī Latvijas meža īpašnieku biedrības prezidents Inesis Boķis:

«Tagad, kad mēs atkal varam tikties klātienē, gribas teikt daudz ko pozitīvu. Skatoties uz jums, skatoties uz jūsu mežu un kas notiek, kad mežs jau ir izaudzis, esam ļoti lepni par to, ko esam izdarījuši, par to, ko darīsim un kas mums vēl ir jāizdara. Tāpat kā no sēklas rodas mežs, tāpat no katra maza cilvēciņa, rodas cilvēks, kas ciena mežu, rodas mežkopis, mežstrādnieks un kas pie darbagalda produkcijā pārvērš Latvijas zeltu. Ne jau velti čiekurs arī atgādina to, par ko es tagad runāju. Man ir prieks un lepnums, ka šodien Jūs labākie no labākajiem, cienījamākie no cienījamākajiem, gudrākie no gudrākajiem mežkopībā, meža inženierijā un visā, kas saistīts ar mežu, saņemsiet šīs balvas. Un tāpēc es gribu novēlēt visiem mums skaistu vakaru, labu veiksmi arī turpmākajā vasarā, rudenī, ziemā, jo uzdevumi mums būs daudz. Protams, mēs visi atceramies arī kāda ir situācija pasaulē, tādēļ mežs būs arī tas, kas zināmā mērā, es ceru, arī Latvijas tautai un citiem ļaus pārdzīvot šos grūtos laikus, kas ir iestājušies tepat Eiropā un pasaulē.»

Raksts tapis ar Meža attīstības fonda atbalstu.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *